واتیکان نظرات پاپ فرانسیس را که در آن والدین فرزندان همجنسگرا را به مراجعه به روانپزشک تشویق کرد، تصحیح کرده است

رئیس کلیسای کاتولیک این نظرات را در حالی که در هواپیما از سفرش به ایرلند باز میگشت، ایراد کرده است.

او در حالی که با روزنامه نگاران صحبت می کرد، در مورد اینکه به پدری که پسرش به عنوان یک همجنسگرا آشکارسازی کرده است، چه خواهد گفت، مورد پرسش قرار گرفت.

او پاسخ داد: “اولا می توانم بگویم که دعا می کنم – سپس محکوم نمیکنم، برای درک بیشتر، فضای گفتمان با پسر با دخترم فراهم میکنم. سپس، این مساله همچنین بستگی به سن دارد … این یک چیز است اگر در کودکان ظاهر شود، کارهای زیادی وجود دارد که بتوان با یک روانپزشک انجام داد.”

او افزود: “نادیده گرفتن پسر یا دختر با تمایلات همجنسگرایی مانند فقدان پدر و مادر است”.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، واتیکان اکنون از سخنان پاپ مبنی بر مراجعه به روانپزشک را از متن این سخنان حذف کرده است. سخنگوی مطبوعاتی واتیکان گفت: “پاپ به روانپزشکی به عنوان نمونه ای از کارهاییکه می توان انجام داد اشاره کرده است. منظور او از اشاره به روانپزشکی، طبقه بندیهمجنسگرایی به عنوان یک بیماری روحی نبوده است.”

دیکشنری انگلیسی آکسفورد روانشناسی را “مطالعه و درمان بیماری های روانی، اختلالات عاطفی و رفتارهای غیر طبیعی” تعریف می کند.

پاپ فرانسیس به دلیل رویکرد مدرن اش مشهور است، اما منتقدان او را متهم به ناتوانی در تبدیل کلمات به اقدامات، با توجه به موضع ضعیف کلیسای کاتولیک در رابطه با حقوق دگرباشان جنسی در سراسر جهان می کنند.

لئو وارادکار، نخست وزیر ایرلند در طی سفر پاپ به این کشور، در پی منع خانواده های رنگین کمانی از شرکت در مجمع جهانی خانواده ها با حضور پاپ و همچنین حذف تصاویر والدین رنگین کمانی از بروشور های این مجمع، خواستار پذیرفتن خانواده های رنگین کمانی توسط کلیسا شد.

وارادکار در سخنرانی خود در برابر پاپ، تأکید کرد که ایرلند دیگر به آموزه های کاتولیک در این رابطه نمی پیوندد.

او گفت: «ایرلند قرن بیست و یک، مکان بسیار متفاوتی از گذشته است. ایرلند به طور فزاینده متنوع است. یک نفر از هر شش نفر در ایرلند، اینجا متولد نشده است و تعداد زیادی از مردم به ادیان دیگر احترام می گذارند با افرادی که خود را بدون مذهب میدانند، راحت هستند. ما در پارلمان و رفراندوم برای اصلاح قوانین رای دادیم – و به این درک که ازدواج ها همیشه موفق نیستند، زنان باید برای خود تصمیم بگیرند و خانواده ها در شکل های مختلفی، مثل متشکل از پدر و مادر بزرگ، والدین تنها، والدین همجنسگرا،یا پدر و مادری که طلاق گرفته اند، ظاهر میشوند، رسیده ایم. پدر مقدس، من اعتقاد دارم که زمان آنکه ما برای ایجاد یک رابطه جدید بین کلیسا و دولت ایالتی ایرلند – برای قرن بیست و یکم فرا رسیده است. این امید من است که بازدید شما نشانگر افتتاح یک فصل جدید در رابطه بین ایرلند و کلیسای کاتولیک باشد. براساس تاریخ متقابل ما و یادگیری از اشتباهات مشترک مان، می توان این رابطه را طوری بنا کرد که در آن دین دیگر در مرکز جامعه ما نیست، بلکه در آن هنوز هم جایگاه مهمی دارد.”

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende
منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/08/27/vatican-says-pope-didnt-mean-to-call-homosexuality-a-mental-illness/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)