Belo Miguel Cipriani، مرد همجنسگرا روشن دل، به دنبال الهام بخش کردن  زندگی افراد دارای معلولیت است.

درباره Belo Cipriani:
در سال ۲۰۱۱، زمانی که Cipriani فقط ۲۶ سال داشت، در ناحیه کاسترو، سان فرانسیسکو مورد حمله قرار گرفت. این خشونت باعث شد تا او بینایی خود را از دست بدهد.

با این حال، این حادثه هرگز به عنوان جرم ناشی از نفرت شناخته نشد.

نابینایی: یک خاطره:
در حال حاضر، Cipriani مشغول تبدیل کردن سم به دارو است.

در اولین کتاب خود، “نابینایی: خاطره”، رسهایی که او از نابینایی آموخته بود، منعکس شده بود. او مجبور شد به قدم زدن، خواندن، نوشتن، پخت و پز و زندگی در تاریکی بپیوندد.

Cipriani به Windy City Times گفت: “نوشتن این کتاب خیلی طول کشید چون برای نوشتن آن مجبور بودم هر لحظه آن حمله را دوباره زندگی کنم. بعضی صحنه حمله را مهترین بخش از کتاب می دانند – قطعا برای من هم به هنگام نوشتن، پر احساس ترین بخش بود. سایر قسمتهای کتاب به من کمک کرد تا رشد فیزیکی و روحی ام را تشخیص دهم.”

Oleb Books و نخستین ها:
Cipriani در پشت شرکت مستقر در مینسوتا به نام Oleb Books است. ماموریت این شرکت انتشاراتی  توسعه مشاهده پذیری توانخواهان در ادبیات با انتشار روایات معلولیت توسط نویسندگان با معلولیت” است.

اولین نشر ادبی از Oleb Books با عنوان “داستان های نوجوانان معلول” نامگذاری شده است. این کتاب در ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ منتشر خواهد شد.

یکی از نویسندگان این کتاب، امی سیلورمن، به LGBTQ Nation گفت که او احساس می کند که “یک دسته کلید که هریک در را به دنیای جدیدی برایش باز میکند، به او داده شده است.”.

اما سیلورمن ادامه داد: “هر راوی منحصر به فرد است، هر جهان جذاب است – در حال تبدیل شدن به دلهره آور، خنده دار و امیدوار کننده – و بله، ناتوانی در مرکز است. اما تنها چیزی که باعث می شود این شخصیت ها از دیده شوند، نیست.”

Oleb Media:

علاوه بر چاپ کتاب های Oleb، Cipriani نیز پشت گروه حمایت از Oleb Media است. او به عنوان مشاور و دسترسی و استخدام در بسیاری از شرکت های Fortune 500، از جمله اپل، گوگل، فیسبوک، تویوتا و غیره خدمت کرده است.

Cipriani در سال ۲۰۱۶ به Queerty گفت: “نهایتآ، افراد دارای معلولیت، درست مانند هر کس دیگری هستند. ما هم صاحب امیال، رویاها و هدف هستیم. ما همچنین با ترس دست و پنجه نرم میکنیم. تنها تفاوت این است که ما زندگی را به گونه ای متفاوت می بینیم. اما این بدان معنا نیست که زندگی ما از اعتبار کمتری برخوردار است.

 

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende
منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/belo-cipriani-oleb-books-disabilities/#gs.pEetSbQ

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com