کمیته سازماندهی رویداد آقای همجنسگرای جهان روز یکشنبه اعلام کرد که رویداد سال ۲۰۱۹، دیگر در هنگ کنگ برگزار نخواهد شد.

این رقابت سالانه، همانطور که در ماه جولای اعلام شد قرار بود بین ۲۸ آوریل و ۴ مه در هنگ کنگ، برگزار  شود. بازاریابی برای این رویداد پیشتر، با انتشار پست هایی در رسانه های اجتماعی از حساب رسمی آقای همجنسگرای جهان، طرفداران را به  برنامه ریزی سفر خود به منطقه ویژه ای در چین تشویق میکرد.

با این حال، اریک باتر، رئیس و بنیانگذار این رویداد اعلام کرد که برنامه ها پس از آنکه شرکت میزبان محلی در چین این رویداد را مقایر با سیاست های مقامات چینی در مورد رویدادها و کمپین های دگرباشان جنسی دانسته، تغییر کرده است.

او گفت: “در نهایت نا امیدی، مطلع شدم که رویداد آقای همجنسگرای جهان، به دلیل مشکلاتی که همکاران چینی ما و خانواده های آنها در سرزمین خود با آن مواجه هستند، نمی تواند در هنگ کنگ برگزار شود.”

وی افزود: “امنیت نمایندگان و خانواده های آنها اهمیت زیادی دارد.”

زمانی که هنگ کنگ به عنوان شهر میزبان رقابت ها در سال ۲۰۱۹ اعلام شد، رئیس کمیته سازماندهی محلی، چارلز سان، با ابراز خوشحالی از این خبر،به چالش های پیش رو اشاره کرد.

در بیانیه آقای همجنسگرای جهان که در آن زمان منتشر شد، آمده است: “ما در کشور، به خصوص در رابطه با حقوق دگرباشان جنسی با چالش های زیادی روبرو هستیم. اما ما امیدواریم که دولت چین مزایای مالی رویدادهایی مانند رویداد آقای همجنسگرای دنیا را در نظر بگیرد. ما بی صبرانه منتظر خوش آمد گویی به تا شرکت کنندگان همجنسگرا و طرفداران آنها در رویداد سال آینده در هنگ کنگ هستیم. ما آماده ایم!”

این رویداد در حال حاضر در کیپ تاون برگزار خواهد شد. بنابراین آفریقای جنوبی این رقابت ها را برای دومین سال متوالی و به طور کلی برای سومین بار در تاریخ ۱۰ ساله آقای همجنسگرای جهان میزبانی خواهد کرد.

جوردن برونو، سرآشپز استرالیایی که در ماه مه در شهر Knysna در استان کیپ غربی آفریقای جنوبی به عنوان “آقای همجنسگرای دنیا در سال ۲۰۱۸” انتخاب شد، نسبت به مواضع همجنسگراستیز مقامات چینی ابراز نگرانی کرد.

او گفت: “موضع آنها نشان می دهد که چرا رویداد آقای همجنسگرای جهان، همچنان یک رقابت مهم است”. در بیانیه سازمان آقای همجنسگرای جهان در مورد این موضوع نقل قول شده است.

برونو با این وجود منتظر بازگشت به آفریقای جنوبی است. وی گفت: “حال و هوا و شمول موجود در این کشور به شدت با ارزش های رویداد آقای همجنسگرای جهان همخوانی دارد و فکر میکنم که این کشور، بهترین گزینه برای میزبانی مجدد این رقابت ها در سال ۲۰۱۹ است.”

هنگ کنگ هنوز قرار است که مسابقات های Gay 2022، رویدادی که چین برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ در آن شرکت کرد، را میزبانی کند.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende
منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/08/20/mr-gay-world-hong-kong-china/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)