روز یکشنبه، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا، باری دیگر حمایت خود را از جامعه دگرباشان جنسی، با شرکت در رژه غرور دگرباشان در شهر مونترال به همراه همسرش، سوفی و ستاره سریال چشم دگرباش، آنتونی آنتونی پروسکی اعلام کرد.

این سه با لبخند در طی این رویداد “جشن غرور را با پرچم های رنگین کمان به هزاران نفر از تماشاگرانی که در شهر برای این رژه جمع شده بودند، تبریک گفتند.

گفته می شود که صفوفی که توسط زنان تراجنسی و متحدان آنها رهبری می شد و ۱۰،۰۰۰ شهروند را در بر میگرفت، برای افرادی که هنوز در برخی از کشورها با سرکوب شدید مواجه می شوند یک دقیقه سکوت کرد.

کندی اولنگو، فعال حقوق دگرباشان نیز در این رژه حضور داشت. ترودو در سخنرانی مطبوعاتی روز گذشته و بیاناتش از ماموریت فعلی اولنگو در تغییر نگرش نسبت به همجنسگرایی در کنیا، یاد کرد.

ترودو گفت: “آیا می توانیم درباره تحمل صحبت کنیم؟ ما باید درباره پذیرش صحبت کنیم ما باید در مورد روشن فکری صحبت کنیم؛ ما باید در مورد دوستی صحبت کنیم. ما باید در مورد عشق و نه تنها تحمل، صحبت کنیم.”

پیش از جشن های عمومی،پروسکی که شهروند مونترال است در یک نشست خبری حزب لیبرال به عنوان بخشی از جشن غرور، که در ۹ اوت آغاز و دیروز به پایان رسید، سخن گفت.

این متخصص تغذیه به صراحت درباره اینکه او قبلا، به دلیل اینکه رژه غرور را فرصتی برای جشن و پایگوبی میدانسته، تمایل به شرکت در راهپیمایی غرور نداشته است، صحبت کرد. به گزارش هافینگتون پست کانادا ، او گفت ایفای نقش در سریال پر طرفدار چشم دگرباش، در Netflix، موجب تغییر دیدگاه وی نسبت به رژه غرور شده است.

او به ترودو گفت: “من نوعی خودم را از جشن غرور دور نگه داشته بودم.” “اکنون [من] تعریف کلمه” مشاهده پذیری ” را درک میکنم و بر این باورم که واقعا نمی توانیم اهمیت آن دست کم بگیریم. اکنون من حضور در جشن غرور و ارائه خود واقعی مان به عنوان بخشی از جامعه دگرباشان جنسی را بسیار جدی می گیرم. “

ترودو در مورد اهمیت تماس با جوامع به حاشیه رانده شده و اطمینان از اینکه آنها احساس پذیرش میکنند را بخشی از مبارزه برای برابری صحبت کرد. او توضیح داد: “این پیامی است که ما هرگز نمی توانیم به تکرار و یا قدرت وافر ارسال کنیم.”

ترودو از سال ۲۰۱۵ میلادی، زمانی که او به نخست وزیری کانادا رسید، طرفدار پایدار دگرباشان جنسی بوده است. در سال ۲۰۱۶، او اولین به عنوان اولین نخست وزیر و رئیس دولت کانادا برای شرکت در رژه غرور سالانه تورنتو تاریخ ساز شد.

در دو سال گذشته، او همچنین در رویدادهای غرور در هالیفاکس و ونکوور شرکت کرده است، پرچم رنگین کمان را بالای تپه پارلمان به احتزاز در آورده و برای اصلاح روابط شکست خورده کشور با شهروندان دگرباش جنسی، به طور رسمی، طلب بخشش کرده است.

وی در مجلس عوام گفت: “ما برای سرکوب جامعه همجنسگرایان، دوجنسگرایان، تراجنسی ها ، دگرباشان و افراد دو روح،عذرخواهی می کنیم.”از طرف دولت، پارلمان و مردم کانادا: ما اشتباه کردیم. متاسفیم. و ما هرگز اجازه نخواهیم داد که این اشتباهات تکرار شود. “

در دسامبر ۲۰۱۷، او به عنوان اولین رهبر جهانی که در جلد مجله Attitude .ظاهر می شود، تاریخ ساز شد.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende
منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/08/20/queer-eye-antoni-porowski-canada-prime-minister-justin-trudeau-pride/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)