دگرباشان جنسی بومی استرالیا، سالهاست که برای دریافت حمایت در زمینه های سلامت روان – به ویژه برای جوانان دگرباش جنسی بومی درخواست داده اند. بالاخره بودجه لازم برای ارائه حمایت های سلامت روان به گروه های دگرباش جوان بومی اختصاص داده شده است.

شورای تحقیقات بهداشتی و پزشکی کشور موفق به کسب مبلغ ۷۱۶،۰۰۰ دلار بودجه برای تحقیق در مورد سلامت روان جوانان دگرباش بومی اتریش و جزایر Torres Strait شده است.

در حال حاضر، هیچ اطلاعاتی در مورد میزان خودکشی دگرباشان بومی وجود ندارد. اما شواهد حاکی از آن است که این رقم یکی از بالاترین در جامعه اتریش است.

همچنین هیچ اطلاعاتی در مورد تعداد افراد بومی دگرباش بین ۱۵ تا ۲۴ ساله در اتریش وجود ندارد. کارشناسان بر این باورند که این تعداد بیش از ۱۷،۰۰۰ است.

دمیان بونسون، تنها سازمان پیشگیری از خودکشی برای دگرباشان بومی را در استرالیا، به نام رنگین کمان سیاه تاسیس کرده است. او خواستار حمایت بهتر از سلامت روان این گروه شد و از کمک مالی استقبال کرد.

او گفت که هرچند حمایت از سلامت روان باید در تمام گروه های سنی هدف قرار گیرد، این یک شروع عالی بود.

بونسون گفت: “نیاز به تحقیق در مورد خودکشی دگرباشان جنسی بومی، ۲۰ سال پیش پیشنهاد شد، اما واقعیت این است که برای اولین بار و اکنون، پژوهشی واقعی در سطح ملی، انجام خواهد شد. این مساله نشان می دهد که این بخش از جمعیت چگونه نادیده گرفته شده است.” .

دگرباشان جنسی بومی در معرض همجنسگراستیزی و نژاد پرستی بوده و به این دلیل آسیب پذیر هستند.

آسیب پذیر ترین:
محققان، این پروژه سه ساله را در غرب استرالیا، نیو ساوت ولز و قلمرو شمالی اجرا خواهند کرد.

دکتر اشلیان لین، رئیس موسسه تحقیقات بهداشت روان جوانان، دریافت کمک مالی را تایید کرد. او در این پروژه با دیگر محققان کودکان و نوجوانان در Telethon، دانشگاه وست سیدنی، مرکز بومی کالباردی در دانشگاه موردوخ، و سازمان رنگین کمان سیاه همکاری خواهند کرد.

 دکتر لین گفت: “ما می دانیم که اهل جزایر بومی یا تنگه تورس بودن، جوان بودن و دگرباش بودن، عواملی است که خطر کاهش سلامت روان و خودکشی را افزایش میدهد، اما در حال حاضر، اطلاعات زیادی در مورد کسانی که همه خصائص بالا را دارند در درست نیست. این مساله هیچ وقت مورد پژوهش قرار نگرفته است. با این حال، بر اساس شواهد، این جوانان اغلب در حاشیه جامعه دگرباشان هستند. نگرانی های فرهنگی نیز وجود دارد که می تواند منجر به محروم شدن این جوانان از جوامع بومیان و ساکنان تنگه تورس شود.این پروژه با هدف درک بهتر نیازهای اجتماعی و عاطفی این گروه آسیب پذیر و رفع موانع موجود برای دسترسی به خدمات بهداشتی انجام خواهد شد. سپس با همکاری این جوانان، مداخلات مناسب برای بهبود سلامت روحی و سلامتی شان را طراحی خواهیم کرد.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende
منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/finally-someone-is-looking-out-for-australias-aboriginal-and-lgbti-youth/#gs.21_HNUg

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)