وال استریت ژورنال یادداشتی از شاهزاده رضا پهلوی را منتشر کرده است که وی در آن شرایط کنونی ایران و وضعیت مردم و مطالبات آنها را ترسیم کرده است. ایشان پیام روشنی را به ملت بزرگ ایران فرستاده اند مبنی بر اینکه «مردم ایران یک پیام دارند: ما می‌خواهیم کشورمان را پس بگیریم.»

ایشان همچنین متواضعانه فرموده اند «مانند انقلابیونی که ایالات متحده آمریکا را بنیان گذاشتند، رضا اوتادی [یکی از معترضین که به دست رژِیم جان خود را از دست داد] در آرزوی «زندگی‌، آزادی و جستجوی خوشبختی‌» بود.

اما این آرزوی زندگی و آزادی و جستجوی خوشبختی که در کلام شاهزاده متبلور شده است، خواسته هر ایرانی است. حتی علیرضا پهلوی نیز در آرزوی این خوشبختی بود که تحصیلات عالیه اش را به اتمام رساند، ازدواج کرد و بچه دار شد اما قدرت نمایی حسادت مانع از آن شد که وی حتی فرصت ملاقات با فرزندش را بدست آورد.

علیرضا پهلوی که دارای معلومات بالا، قدرت تاثیرگذاری، جذابیت و از همه این موارد مهم تر، به ارث رسیدن پادشاهی به خود و فرزندش بود چنان مورد حقد و حسادت برادرش قرار گرفته که آرزوی زندگی، آزادی و خوشبختی را به گور برد.

حتی با وصیت نامه ساختگی، مقبره ای برای او ساخته نشد، جسدش سوزانده و خاکسترش در دریا ریخته شد، تا هیچ اثری از برادرش نباشد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)