ماف نیوز: محمدامین عبداللهی، زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان مرکزی بیرجند در دادگاه عمومی بیرجند از بابت تعلل در بازگشت به زندان پس از اعزام به مرخصی تفهیم اتهام شد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، اخیرا زندانی سیاسی «محمدامین عبداللهی» در دادگاه عمومی بیرجند در رابطه با پرونده‌سازی جدید از بابت تعلل در بازگشت به زندان پس از اعزام به مرخصی تفهیم اتهام شد. او زمستان ۹۶ به مرخصی اعزام شد اما پس از سپری‌شدن چهار ماه و ده روز از مدت مرخصی به زندان بازنگشته و‌ نهایتا روز ۲۷ اردیبهشت ۹۷ در بوکان بازداشت و به زندان بیرجند منتقل شد.

«محمدامین عبداللهی»

تلگرام ماف نیوز
او که از دردهای مزمن در نواحی گردن، کلیه، چشم، درد مشکوک به آپاندیس و عفونت شدید گوشها رنج می‌برد، از رسیدگیهای پزشکی لازم محروم است. علاوه بر این، قرص‌هایی که از سوی پزشکان بهداری به وی تجویز شده‌اند، عمدتا مسکن‌هایی هستند که دارای عوارض جبران‌ناپذیری همچون پوکی استخوان هستند. او در مدتی که به زندان بازنگشته بود، برای رسیدگی پزشکی به مراکز درمانی ارومیه و بوکان مراجعه می‌کرد.

آقای عبداللهی تاکنون بارها در اعتراض به شرایط نامناسب خود دست به اعتصاب غذا زده است.

علیرغم آن که نزدیک به سیزده سال از مدت زمان حبس وی سپری شده است، طبق قان مجازات اسلامی وی به علت درج «محارب» در اتهاماتش نمی‌تواند از آزادی مشروط برابر ماده‌ی ۵۸ در مورد محکومیت به حبس تعزیری استفاده کند.

محمدامین عبدالهی، در پائیز ۱۳۸۴ بازداشت و پس از ۱۵ ماه بازجویی و بلاتکلیفی در بازداشت، نهایتا از سوی دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام «محاربه از طریق همکاری موثر و مسلحانه با یکی از احزاب کُردی» و نیز «تبلیغ علیه نظام»، محاکمه و در مجموع به ۱۸ سال زندان و تبعید به زندان طبس محکوم شده و بعدها به بیرجند تبعید گردید.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews_admin

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)