یک قاضی امریکایی در شهر اتلانتای جورجیا بعد از آنکه توسط یک شهروند ایرانی با اتهام توهین نژادی مواجه شد از سمت خود برکنار شد.تلویزیون کانال ۲ آتلانتا، طی‌ مصاحبه‌ای با فضائل عزیزان با اعلام این خبر، افزود قاضی “شارن دیکسن” با ارسال نامه کتبی‌ به دادگستری شهر آتلانتا، درخواست کرده است تا از پست قضاوت کناره گیری کند. این استعفا در پی شکایت فضائل عزیزان( پناهده ایرانی مقیم آتلانتا) از قاضی به اتهام توهین و اهانت به ایرانیان صورت پذیرفته است. پاییز سال گذشته، قاضی دیکسن فضائل عزیزان را به اتهام “رفتار نابهنجار” به ۵ ماه زندان محکوم کرده بود و در اثنای دادگاه، متهم(عزیزان) را به علت داشتن ملیت ایرانی مورد توهین و اهانت قرار داده بود. وی در دادگاه خطاب به فضائل عزیزان گفته بود:”من میدانم از جائی(ایران) که می‌‌آیی زنان هیچ حقوقی ندارند… تو یک موجود حقیری هستی‌، تو در درونت انسان کوچکی هستی‌، تو در نظر من نفرت انگیز هستی‌…تو آقای عزیزان باید بروی زندان”

فضائل عزیزان در این مصاحبه، در واکنش به خبر برکناری قاضی توهین کننده به ایرانیان و لغو محکومیت ۵ ماهه زندان خود ضمن ابراز خوشحالی شدید گفت: من به شدت، به شدت خوشحالم،به شدت خوشحالم از اینکه دیگر قاضی سابق دیگر نخواهد توانست کسی‌ را به مانند من مورد اهانت و هتاکی قرار بدهد. وی همچنین افزود که اخراج قاضی از مسند قضاوت، همان چیزی بوده است که از سیستم قضایی‌ آمریکا انتظار داشته است.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com