ضمایر در محل کار به طور فزاینده ای اهمیت می یابند. بعضی از اعضای جامعه دگرباشان جنسی که به عنوان غیر باینری، جنسیت غیرمطابق با الگوهای دوگانه یا جنسیت دگرباش، ترجیح می دهند که  به جای “او” که ضمیر یک فرد به عنوان مرد یا زن است، از ضمائر “آنها / آنان” برای مورد خطاب قرار گرفتن آنها استفاده شود تا هویت و بیان جنسیتی شان منعکس شود.

بک بیلی، معاون برابری در محیط کار در کمپین حقوق بشر می گوید: “این یک مقوله در حال ظهور در محل کار است. افراد غیر باینری همواره وجود داشته اند، اما ایده بحث آزادانه و ایجاد فضا برای استقبال از افراد با جنسیت غیر دوگانه چیزی است که واقعا تنها در دو سال گذشته اتفاق افتاده است.

و برای بسیاری از محل های کاری، ایجاد فضا برای افراد غیر باینری پیچیده است، زیرا اگرچه برخی افراد ممکن است برخی از ضمایر را ترجیح دهند اما آرایش ظاهری مردانه یا زنانه تری از خود ارائه دهند (مثلا از کراوات نسبت به جای رژ لب استفاده کنند). همکاران می توانند بدون پی بردن به اشتباهاتشان، آنها را اشتباه شناسایی کنند.

کانر فلان جول پارک، رهبر بعد از مدرسه در کتابخانه آزاد فیلادلفیا، به چند یادآوری بصری برای کمک به همکاران و کاربران کتابخانه خود متکی است. پارک دکمه های مختلفی را بر روی کیف و لباس خود دارد، از جمله یک دکمه مشخص کننده ضمیر آنها (“آنها / آنها”). حتی امضای ایمیل او شامل یک خط برای یادآوری ضمیر اوست: “ضمیر: آنها / آنها”.

او می گویند “من به سخت گفتن در مورد هویتم را، به خصوص به هنگام کار با کودکان عادت کرده ام. هنگامی که شما با خانواده ها و کودکان کار می کنید، شمول اهمیتی مضاعف پیدا میکند.  شما هرگز نمی دانید که چه کسی در حال طی فرآیند آشکارسازی یا پرسش جنسیت خود است.”

“هی، بچه ها” در مقابل “هی، دوستان”:
مکس ماژور، یکی از بنیانگذاران Argo Collective، گروهی که به آموزش کارفرمایان برای ایجاد محیط های کاری با آگاهی از جنسیت و شمول میپردازد، میگوید که مسائله استفاده از ضمائر به ویژه برای مکان های یاد شده بسیار مهم است.

ماژور توصیه می کند که تغییرات ساده و حتی به ظاهر کوچک را درک کنید. – مثلا استفاده از “سلام، به همه” به جای “هی، بچه ها” هنگام ورود به جلسه – می تواند به کارکنان غیر باینری  احساس جدایی کمتری از دیگران بدهد.

ماژور می گوید: “تغییر واژگان در مقایسه با تغییر جامعه آسان است. هنگامی که شما شروع به استفاده از اصطلاحات واقعی، بی طرف جنسیتی، میکنید، شما جامعه را در طول زمان به سمت تغییر میبرید. مثلا “هی بچه ها “قدرتمند است. شما ممکن است برای کسی ارائه مردانه دارد و غیر باینری است، از ضمیز اشتباه استفاده کنید.”

قدرت متحدان:

ماژور میگوید نقش واقعی متحدان را در اینجا می بیند. در حالی که برخی از افراد غیر باینری ممکن است احساس ناخوشایندی از یادآوری دائمی استفاده ضمیر نادرست داشته باشند، همکاران می توانند به چیزهای کوچک کمک کنند.

حتی افرادی که از واژه “او” استفاده می کنند، می توانند نقش خود را در این حمایت بازی کنند، مثلا ضمیر دلخواهشان را در پروفایل های LinkedIn و یا به دایرکتوری ها و امضا های ایمیل اضافه کنند.

ماژور داستان یکی از کارگاه های Collective Argo را یادآوری می کند: “یکی از شرکت کنندگان به نشانه همبستگی با جامعه غیر باینری، ضمیر “او” را به پروفایل LinkedIn خود اضافه کرد. پس از انجام تغییرات، یکی از همکارانش به سراغش رفت و از او برای انجام این کار تشکر کرد و گفت که اکنون در مورد ضمائم مورد نظر خود – “آنها / آنها” در محل کار احساس راحتی بیشتری میکند.

در دفتر پارک چندین مورد باعث راحتی می شود: برای مثال، دستشویی ها با جنسیت خنثی در هر طبقه، و حمایت قوی فیلادلفیا از جنسیت های مختلف. با این چیزها و همچنین حمایت همکاران، او می گوید که اکنون برای فعال با جنسیت غیردوگانه در محل کار پهنای باند احساسی بیشتری میکند.

او می گوید: “کار کردن در یک سازمان عمومی با ایده ای بسیار قوی تنوع وشمول، را جذاب ترین بخش کارم میدانم. اینکه میتوانم در محل کار خود واقعی ام باشد بسیار لذت بخش است. امیدوارم که در نهایت افراد بیشتری در محیط های کاری شبیه محیط کاری من مشغول به کار شوند، شاید این راه را برای دیگران هموار کند.”

در حالی که برای افراد غیر باینری پذیرش بار مسئولیت فراخوانی کسانی را که این موارد را نادیده می گیرند دشوار است، ماژور اشاره می کند که همکاران دگرجنسخواه و غیر تراجنسی می توانند این کار را از طرف همتایان خود انجام دهند. ماژور توصیه می کند که به جای”فراخوانی” از “درخواست” استفاده شود  – این کار را میتوان در زمانی که همکاران را پس از یک حادثه کنار کشیده و درباره آنچه که اتفاق افتاده است گفت و گو یک به یک میکنید، انجام داد. درخواست در ابتدا بسیار سخت است، اما همیشه به یاد داشته باشید که ناراحتی در هنگام درخواست، بسیار کوچکتر از ناراحتی افرادی است که ضمائر اشتباه برایشان استفاده شده است. در نهایت متحد بودن برای همکاران دگرجنسخواه و غیر تراجنسی هزینه ایی ندارد.”

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende
منبع:
https://money.cnn.com/2018/08/13/pf/lgbtq-nonbinary-identity/index.html?utm_source=fbCNN&utm_content=2018-08-13T16%3A05%3A05&utm_term=link&utm_medium=social

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)