پس از “رنج وحشتناک و سوء استفاده پایدار “، و دریافت تهدیدات از جمله تهدید مرگ، تنها مشاور آشکارا تراجنسی اسکاتلند از شغل اش استعفاء داد.

گرگور موری در فیس بوک اعلام کرد که از کمیته خدمات کودکان و خانواده و سمت سخنگوی فرصت های برابر استعفاء میدهد، اما همچنان به عنوان یک عضو شورای حزب ملی اسکاتلند در داندی به فعالیت هایش ادامه خواهد داد.

در اوایل سال جاری، تحقیقاتی که توسط موسسه خیریه حمایت از حقوق دگرباشان جنسی Stonewall منتشر شد، نشان داد که ۶۵ درصد از مردم انگلیس نگران سوءاستفاده هایی هستند که تراجنسی ها با آن مواجه هستند.

موری، که غیر باینری است و ترجیح می دهد که با ضمیر آنها مورد خطاب قرار گیرد ، توضیح داد که این تصمیم “بهترین برای سلامتی من است.”

موری، با اشاره به آزار و اذیت هایی که از چند ماه گذشته بر او روا شده است در یک استعفانامه به رهبر شورای شهر، جان اسکندر، اظهار داشت که نفرتی که او از طریق اینترنت دریافت کرده است “سلامت روحی او را به شکل بدی تحت تاثیر قرار داده است”.

نماینده بخش شمال شرق در شورای شهر داندی، که سمت خود را از سال ۲۰۱۲ حفظ کرده است، ادامه داد: “من نیز در معرض رویکردی بی رحمانه و پایدار از آزار و اذیت در کانال های مختلف رسانه های اجتماعی قرار گرفته ام، که شما شاهد مقدار کمی از آن بوده اید. این مساله منجر به قضاوت اشتباه من در برقراری ارتباط با افرادی که علیه حقوق اولیه انسانی من مبارزه می کنند، شد. من این وضعیت را اصلا خوب مدیریت نکردم. من از زبانی که برای کسی در موقعیت من مناسب نیست استفاده کردم، که منحرف کننده فعالیت های فوق العاده ای است که این اداره و برای شهر انجام می دهم. من به دلیل استفاده از روش های نامناسب، نتوانستم منظورم را برسانم و احساس می کنم که دیگر به دولت شما و یا جامعه ی دگرباشان جنسی نمیتوانم کمک کنم.” 

موری گفت: “افتخار و امتیاز” برای خدمت در این سمت ها کم رنگ شد. من همیشه برای ایجاد جامعه ایی منسجم و سرشار از عدالت اجتماعی در داندی تلاش کردم.”

او ادامه داد:” به عنوان تنها فرد آشکارا تراجنسی که در اسکاتلند برای این سمت ها انتخاب شد، کنار آمدن با ماهیت پایدار و کینه جویانه برخی از حملات شخصی و تهدیدات وارد شده به زندگی من در چند ماه گذشته، آسان نبوده است. من باید برای همیشه از شما برای فرصت و حمایتی که به من دادید تشکر کنم. بدون باور شما به من، هرگز نمیتوانستم حتی نیمی از آنچه را که انجام داده ام، به دست آورم. در حالی که بسیاری از افراد به دلیل سن یا جنسیت من را سرکوب میکنند، شما به من اعتماد کردید و از اینکه شما را ناامید میکنم، متاسفم و از ته قلب از شما خواهی می کنم. اراتمند، گرگور موری. “

موری تنها تراجنسی برجسته ای نیست که در سال جاری توسط افراد ضد تراجنسی هدف قرار می گیرند.

در ماه مه، کاندیدای تراجنسی انتخاباتی و مشاور سابق شهر کمبریج، سارا براون، به “PinkNews” در مورد توهین های “وحشتناکی” که یک ساعت پس از آنکه یک حساب کاربری توییتر حامی دگرباشان جنسی از او حمایت کرده بود، گفت.

و در ماه آوریل، PinkNews تهدیدها و آزار و اذیت هایی را که سوزی گرین، مدیر اجرایی موسسه خیریه کودکان و نوجوانان تراجنسی مریمایدز، به دنبال مجموعه ای از روایات منفی مطبوعاتی درباره کار گروه، را منتشر کرد.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende
منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/08/13/scotland-transgender-councillor-death-threats/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)