سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۷ مرداد ۱۳۹۷: دست‌کم دو زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بودند در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، دست‌کم دو زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند. این دو زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بودند صبح روز یکشنبه ۱۴ مرداد ماه در یک گروه شش نفری به سلول انفرادی منتقل شدند. چهار زندانی دیگر با اخذ مهلت و یا رضایت از شکات پرونده به سلول‌های خود بازگشتند.

هویت یکی از زندانیانی که طی روز جاری حکم وی به اجرا درآمد “محمد عبدی” احراز شده است. وی از ۱۲ سال پیش به اتهام قتل بازداشت و در زندان بسر برده بود.

یک منبع مطلع در خصوص محمد عبدی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “شاکیان پرونده عبدی حاضر نشدند که در هنگام اجرای حکم حاضر شوند و تنها وکیل شاکیان در هنگام اجرای حکم حضور داشت.”

دیگر زندانی که صبح روز جاری در این زندان اعدام شد، تبعه کشور افغانستان بوده است و به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود. هویت وی که از بند اتباع بیگانه‌ی زندان قزلحصار جهت اعدام به زندان رجایی شهر منتقل شده بود تا لحظه تنظیم این خبر مشخص نشده است.

اعدام این دو زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

در طی ماه میلادی گذشته، اعدام ۳۶ زندانی در زندان‌های مختلف ایران توسط نهاد آمار سازمان حقوق بشر ایران به ثبت رسید که از این بین ۲۴ زندانی با اتهام قتل عمد اعدام شده بودند.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)