سی تن از فعالان حقوق اقلیت‌های جنسی در تلاش برای برگزاری مراسم افتخار در سن‌پیترزبورگ روسیه بازداشت شدند

به گزارش راشن‌ریدر، فعالان اقلیت‌های جنسی در سن‌پترزبورگ در ظهر روز چهارم آگوست به محض ورود به میدان کاخ این شهر دستگیر و روانه بازداشتگاه شدند.

از آنجایی که درخواست این فعالان برای مجوز برگزاری یک رژه جمعی افتخار با پاسخ منفی مقامات روبرو شده بود، آن‌ها تصمیم گرفته بودند هر یک به تنهایی تظاهرات کنند تا عمل آن‌ها اجتماع غیرقانونی محسوب نشود.

پلیس افرادی را که پرچم رنگین‌کمان یا پلاکاردی در دست داشتند دستگیر کرد.

بر روی یکی از پلاکاردها نوشته شده بود:
«مادرم مرا دوست دارد. پدرم مرا دوست دارد. دوستانم مرا دوست دارند. چرا تو نمی‌توانی؟»

 

به گفته یکی از خبرنگاران مخالف پوتین و متحدان اقلیت‌های جنسی که در میدان حضور داشته است در میان بازداشتی‌ها افراد زیر ۱۸ سال نیز وجود داشته‌اند.

این دستگیری در حالی در روسیه صورت می‌گیرد که در شهرهای متعددی در کشورهای دیگر از جمله در برایتون انگلستان مراسم افتخار چندصد هزار نفری در حال برگزاری بود.

در سال ۲۰۱۳ دولت روسیه قانونی را تصویب کرد که به موجب آن عمل به اصطلاح «تبلیغ» روابط جنسی هم‌جنس‌گرایانه جرم به شمار می‌رود.

ماه گذشته پلیس روسیه پیتر تچل فعال بریتانیایی حقوق اقلیت‌های جنسی را که در حاشیه جام جهانی فوتبال روسیه در نزدیکی کاخ کرملین تظاهرات یک نفره برپا کرده بود به مدت کوتاهی دستگیر کرد.

۳۰۰ شبه‌نظامی مامور جلوگیری از بوسه هم‌جنس‌ها در جام جهانی روسیه

دستگیری فعال حقوق ال‌جی‌بی‌تی در حاشیه جام جهانی

برای اولین بار یکی از قربانیان اردوگاه‌های هم‌جنس‌گرایان در چچن، دولت روسیه را آشکارا مورد خطاب قرار داد

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com