آهنگی به نام “تغییر جنسیت” برای متنفران به آخرین راه برای حمله به دگرباشان جنسی در باربادوس تبدیل شده است.

Billboard آهنگ “تغییر جنسیت” را این تابستان منتشر کرد. این آهنگ وجود مردم تراجنسی را با ابیاتی مثل: “شما نمی توانید جنسیت خود را تغییر دهید”، انکار می کند. این آهنگ، از بسیاری لحاظ به آهنگ همجنسگراستیز “قتل موسیقایی” که متاسفانه در کارائیب بسیار محبوب است، شباهت دارد.

این آهنگ به سرعت در نمودارها بالا میرود. این مساله با برگزاری جشن های Crop Over و Kadooment در باربادوس همزمان شده است. این رویدادها برجسته ترین رویدادهای تابستانی در کارائیب هستند.

تغییر جنسیت یعنی ما “توهین به خدا هستیم”:

آهنگ “تغییر جنسیت” توانسته است به مرحله نیمه نهایی رقابتهای Pic-O-De-Crop  کالیپسو که یکی از جذاب ترین جشن هاست، رسیده است.

شرکت و پیروزی در این رقابت ها یکی از بهترین راه ها برای هر خواننده محلی برای پیشرفت در کار خود در سراسر منطقه کارائیب است. بنابراین این آهنگ به مراتب فراتر از سواحل باربادوس گسترش خواهد یافت.

آهنگ بیلبورد به طور خاص در یوتیوب به شکل  ناخوشایندی منتشر شده است. در عنوان ویدیوی این آهنگ در یوتیوب نوشته شده است: “این ادعا که خدا شما را نادرست آفریده، توهین به اوست. جنسیت شما همان است که خدا شما را با آن آفرید. هر چیز دیگری دیوانگی است!”

این آهنگ، نه تنها توسط مروجین خصوصی، بلکه توسط دولت باربادوس مورد حمایت قرار گرفته است. جشن Pic-O-De-Crop توسط یک بنیاد فرهنگی دولتی، سازماندهی می شود.

علاوه بر این، مارک های بزرگ نام، نیز به پخش این آهنگ در رسانه ها کمک میکنند. نمایندگی های محلی خودروهای نیسان و کیا در حال حمایت از این رویداد و همچنین شرکت کوه همجنسگرا هستند.

“دست از رسوایی بردار،حد خودت رو بدان!”

من یک زن آشکارا تراجنسی هستم که در باربادوس زندگی می کند. من طی ۵ سال گذشته در حال طی مراحل تطبیق جنسیت بوده ام و فقط می خواهم در جامعه همانطور که از دوران کودکی آرزویش را داشته ام، ادقام شوم.

در نظر گرفتن این آهنگ تنها به عنوان یک مشکل، کوچک نمایی شرم آور است. هر بار که این آهنگ پخش می شود، اظهارات سانسورنشده ایی در مورد “خرد کردن بیضه های شما” و اینکه چطور “مهم نیست که چقدر تلاش میکنید که مرد باشید، هرگز صاحب آلت تناسلی واقعی مردانه نخواهید بود” تکرار میشوند.

چیزی که من شخصا ناراحت کننده تر می بینم این است که بیلبورد می گوید که تغییر جنسیت اتلاف وقت است. او می گوید که ما موجب خاری شأن و جامعه مسلمانان مسیحی باربادوس میشویم. او در این آهنگ میگوید: “دست از رسوایی بردار، حد خودت را بدان و در برابر خدا مقاومت نکن”.

چنین نگرش هایی در باربادوس باعث خشونت علیه دگرباشان می شود:

در حال حاضر، به نظر میرسد که این آهنگ در همه جا همراه من است. من آن را در رادیو در محل کار، در اتوبوس، و یا در یک سوپرمارکت در حال قدم زدن می شنوم. برای پی بردن به اینکه این آهنگ مورد استقبال مردم قرار گرفته و در آستانه اول شدن در فصل ۲۰۱۸ Crop Over است، بسیار ناراحت کننده است.

و البته، این بیشتر از یک آهنگ است. این نشان دهنده نگرشی است که ما تراجنسی ها را از استخدام در شغلی معنی دار، دسترسی به مسکن مناسب، دسترسی به مراقبت های بهداشتی مناسب و یا حتی حفاظت پلیس در هنگام بروز خشونت محروم میکند.

این فقط یک مشکل فرضی نیست. در اوایل سال جاری، پلیس وقتی که مستاجر قبلی ام به من با ساطور حمله کرد، به کندی پاسخ داد. یکی از افسران اعتراف کرد: “[پلیس] نمیخواهد با افرادی مثل شما سر و کار داشته باشد

ما برای این لزبین به داروی “این آلت مردانه را امتحان کن” نیاز داریم!

بخش غم انگیز این ماجرا برای من این است که هر گونه مخالفت با این آهنگ کاملا نادیده گرفته شده و یا به طور کامل دور انداخته میشود.

در طول یکی از اجراهای اخیر، یک زن همجسگرا با Billboard و حامیانش درگیر شد. او احساس خود را در مورد این آهنگ ابراز کرد.

در پاسخ، استاد ارشد این رویداد، که خود یک زن بود، فریاد زد: «آیا در اینجا یک دکتر وجود دارد؟ ما برای این زن همجنسگرا به داروهای “این آلت مردانه را امتحان کن” نیاز داریم! “

باربادوس می خواهد به عنوان یک کشور مدرن دیده شود. بنابراین امیدوارم دولت باربادوس در این مورد کاری بکند. آنها باید بلافاصله آهنگ Billboard را از رقابت Pic-O-De-Crop حذف کنند.

این آهنگ را میتوانید در زیر گوش کنید:

 

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:

‏‎‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia 

وب سایت ما:‏

‏‎صفحه خبر وب سایت :
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
سایت پلنت ترنسجندر:
منبع:

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)