عشق یک‌طرفه داشتن مسئله‌ای معمول اما درعین‌حال بسیار ازنظر عاطفی دردناک است. هر انسانی لیاقت دارد تا در زندگی خود عشق را تجربه کند و همان‌قدر که به معشوق خود عشق می‌ورزد از جانب او نیز عشق دریافت کند.

داشتن عشق یک‌طرفه، گناه و جرم نیست اما باید بدانیم که ارزش ما و چیزی که لایق آن هستیم، بیشتر از این احساسات یک‌طرفه هستند که هرگز پاسخ متقابلی نیز دریافت نخواهند کرد.

برای گذر از عشق یک‌طرفه راهنمایی‌های زیادی وجود دارد که بعضی مفید و بعضی دیگر کلی و مبهم هستند. حقیقت این است که احساسات پیچیده‌تر از آن هستند که با گفتن: تلاش کن از این احساسات عبور کنی! بشود به کسی کمک کرد و نباید فراموش کرد که مانند هر تلاش دیگری برای تغییر؛ مهم است که ابتدا خودتان درجایی از مسیر‌ احساسات یک‌طرفه خود به این نتیجه برسید که دیگر کافی است!

زمانی که شما به این نقطه برسید که واقعاً می‌خواهید از عشق یک‌طرفه‌تان رها شوید، زمانی است که می‌توانید از راهنمایی‌ و تجربه دیگران برای گذر از عشق یک‌طرفه استفاده کنید.

شاید یکی از بهترین راهنمایی‌ها این باشد که به خود اجازه بدهید تا بابت رها کردن این عشق یک‌طرفه غمگین و ناراحت شوید. درست است که هرگز رابطه‌ای شکل نگرفته اما احساسات شما واقعی و معتبر هستند و طبیعی است که از اینکه به آن‌ها پاسخ داده نشده، ناراحت باشید.

در قدم بعد مهم است به خود یادآوری کنید که مشکل از شما نیست. همان‌طور که گفتیم احساسات بسیار پیچیده هستند و گاهی افراد برای عدم علاقه به رابطه با شما نیاز به دلیل خاصی ندارند.

روابط خود را با شخص موردعلاقه‌ی خود به حداقل برسانید حداقل برای مدت کوتاهی که تلاش می‌کنید تا از این احساسات رد شوید.

خودتان را سرگرم کنید. اگر برنامه‌ی روزانه‌ی پُری داشته باشید کمتر احتمال دارد که دائم حساب کاربری شخص موردنظر را در فیس‌بوک چک کنید و فعالیت‌های مجازی و غیرمجازی او را تعقیب کنید.

امید خود را از دست بدهید! اما اجازه بدهید تا امیدهای رسیدنی دیگری جای آن را پر کنند. تا زمانی که ته قلب خود امید دارید که شاید روزی آن شخص هم عاشق شما شود نمی‌توانید از این عشق یک‌طرفه عبور کنید. به آینده توجه کنید. آینده با میلیون‌ها اتفاق نادیدنی در انتظار شماست و یکی از این اتفاق‌ها می‌تواند آشنایی با شخصی باشد که همان‌قدر که عاشق او هستید، او نیز عاشق شماست.

همیشه با خود تکرار کنید: من لایق عشق و شادی هستم.

#مرکز_مشاوره_رنگین_کمانی را در دیگر شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

پیامک در تلگرام  

کانال تلگرام

اینستاگرام

فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)