دادستانی کل، جف سشنز، امروز (۳۰ ژوئیه) اعلام کرد که وزارت دادگستری ایالات متحده، “گروه کاری ویژه آزادی مذهبی” را ایجاد خواهد کرد.

هدف گروه ویژه اطمینان حاصل کردن از اجرای دستورالعمل های جامع سال گذشته برای آزادی مذهبی است. تبعیض براساس هویت جنسی و سایر موارد نقض حقوق مدنی، در اکثر مواقع با آزادی مذهب توجیه میشوند.

جسن پانچسیو، وکیل دادگستری و معاون دادستان کل دفتر سیاست های حقوقی وزارت دادگستری و بت ویلیامز، مسئولیت مدیریت این گروه کاری را بر عهده دارند.

در اعلامیه ای که در اجلاس DOJ در مورد آزادی مذهبی منتشر شد، جف سشنز در مورد افزایش عدم تحمل پذیزی ایمان و باورهای مذهبی سخن گفت.

او گفت: “ما شاهد دستور خرید وسایل پیشگیری از بارداری توسط راهبه ها بوده ایم. ما شاهد پرسش های سناتورهای ایالات متحده از نامزدهای دادگستری و قوه قضاییه درمورد باورهای مذهبی شان بوده ایم، هرچند که انجام آزمون دینی در ادارات دولتی طبق قانون اساسی و صراحتآ ممنوع است.”

شما میتوانید در ویدئوی زیر به سخنان او گوش دهید:

سشنز همچنین به “جنجالی که جاکوب فیلیپس با شجاعت با آن روبرو شد” اشاره کرد.

فیلیپس نانوائی بود که از تهیه کیک عروسی یک زوج همجنسگرا در کلرادو سر باز زده بود. در ماه ژوئن، دیوان عالی به نفع او حکم صادر کرد.

درگیری طرفین:
سشنز ادعا کرد که آمریکایی های مذهبی “دیگر نمی خواهند در جنب قضایا” باشند.

او گفت: “به طور خلاصه، ما نه تنها آزادی پرستش، بلکه حق زندگی و عمل کردن بر اساس ایمانمان را نیز داریم. “حمایت قانون اساسی از باورهای مذهبی در پارکینگ کلیسا پایان نمی یابد و آزادی های ما به زیرزمین ما محدود نمی شود.”

دیگران، با این حال، در مورد اینکه چگونه مذهب میتواند به عنوان سلاحی برای اعمال و دفاع از تبعیض استفاده شود، هشدار دادند.

سارا واربلوو، مدیر حقوقی کمپین حقوق بشر، گفت: “این گروه مالی که توسط مالیات شهروندان تامین مالی میشود، نمونه ای دیگر از تحریم های اعمال شده توسط کاخ سفید، ترامپ پنس و جف سشنز است که راه را برای اعمال تبعیض علیه دگرباشان جنسی را هموار می کند. در طول ۱۸ ماه گذشته، دانالد ترامپ، مایک پنس و جف سشنز درگیر کارزاری برای کاهش و محدود کردن حقوق مردم دگرباشان جنسی به نام مذهب بوده اند. دادستان امروز صبح در حالی که شانه به شانه در کنار افراط گرایان همجنسگراستیز ایستاده بود، در مورد اعلامیه امروز و آنچه باید در مورد آن بدانید، سخن گفت. “

در مراسم معرفی این گروه کاری فیلیپس و اعضای گروه حقوقی همجنسگراستیز، اتحاد دفاع از آزادی، حضور داشتند.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:

وب سایت ما:‏
‏‎صفحه خبر وب سایت :
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
سایت پلنت ترنسجندر:
منبع:
 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)