روز یکشنبه، یکی از فعالان حقوق دگرباشان شناخته شده اوگاندا در اعلامیه تکان دهنده ای اعلام کرد که او دیگر یک لزبین نیست.

وال کالنده در سال ۲۰۰۲ به عنوان یک لزبین آشکارسازی کرد و بیش از یک دهه را صرف حمایت از حقوق دگرباشان جنسی در اوگاندا، جایی که همجنسگرایی با مجازات زندان روبرو میشود، کرده است. کالنده ۳۶ ساله، همچنین یک روزنامه نگار است که کارهایش در چند سال اخیر در نشریات بین المللی مثل The Huffington Post برجسته شده است.

کالنده در برنامه زنده روز یکشنبه کانال تلوزیون مسیحی محلی، Salt TV و در کنار اسخف آلویسیس بوگینگو، که به نیایش عمومی در این روز می پردازد، ظاهر شد. طبق گزارش رسانه ی اوگاندا، Edge، او گفت که دیگر همجنسگرا نیست و به زودی ازدواج خواهد کرد. او در این سخنرانی همچنین به مشکلاتش به عنوان یک همجنسگرا پرداخت.

به نقل Edge، او گفت: “من از پدر و مادر مسیحی متولد شده ام. همه آنها روابط خود را با من برای دلیل همجنسگرایی قطع کردند. من به یک یتیم تبدیل شدم. در حال حاضر من آرامش ذهنی ندارم. من گاهی اوقات درهم می شکنم و گریه می کنم که چرا من اینطور هستم. من اکنون به خانه برگشته ام و نجات پیدا کرده ام. “

حساب کاربری او در فیس بوک نیز در اخیرآ حاوی شعارهای مذهبی بیشتری است. او به تازگی یک عکس از چهره های چوبی یک مرد و زن را با تاکید بر اینکه “طرح خدا برای ازدواج” این است، منتشر کرده است. او با انتشار تصویر دیگری از رنگین کمان، نوشت: “خدا رنگین کمان را به عنوان یک وعده و نه برای نابودی زمین آفرید. او رنگین کمان را به عنوان نمادی برای حقوق همجنسگریان نیافرید.”

آخرین پست او ، تاییدی بر سخنرانی یکشنبه اش بود. او در تاریخ ۱۲ ژوئیه نوشت: “تبدیل شده توسط عشق خدا” (TBGL) #overcomer #changed #freedommarch #NoConversionTherapy #MyChoice” .

کالنده برای مدت طولانی دارای پروفایل عمومی در کشور اوگاندا بود. در سال ۲۰۰۹، او در تصمیمی دلیرانه به انتشار مقاله ایی در روزنامه پیشرو اوگاندا همرا با عکسش در مورد چگونگی زندگی یک زن همجنسگرا، که دارای اعتقادات مذهبی عمیقی است و در کشوری که قانونگذاران به طور فزاینده ای نسبت به دگرباشان جنسی تبعیض قائل میشوند، سخن گفت.

او در آن زمان به نیوزویک گفت که در میان پاسخ هایی که دریافت کرده، کشیشی او را به انجام مصاحبه ای دیگر مبنی بر اینکه چگونه به شکل معجزه آسایی دگرجنسگرا شده است، تشویق کرده است. او در سال ۲۰۱۵ در کانادا پناهنده شد اما در یک سخنرانی گفت که دوباره به اوگاندا باز میگردد.

بیانیه یکشنبه او، جامعه ی دگرباشان جنسی اوگاندا را شگفت زده و شوکه کرد. ادوین سسانژ، مدیر بنیاد برابری آفریقا در لندن، در بیانیه ای به PinkNews گفت که بیانیه کالنده تغییری را که او برای احقاق حقوق جامعه دگرباشان جنسی در این کشور ایجاد کرده است، تغییر نمی دهد.

او نوشت: “شما یک قهرمان هستید و کار شما برای جنبش نمی تواند انکار یا رد شود. ما جای خالی شما را حس خواهیم کرد و، از آن مهمتر، شما را همیشه شما را دوست خواهیم داشت. “

دیگران کسانی که از اظهارات این فعال با خبر شدند، از آن ابراز نگرانی کردند. فرانک موغشا، یکی از دوستان کالنده و مدیر اجرایی سازمان اقلیت های جنسی اوگاندا، به PinkNews گفت: “این خبر برای من و بسیاری از همکارانم تکان دهنده است. من بسیار نگران او هستم “. کالنده در مورد این اعلامیه با آنها صحبت نکرده بود.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:

وب سایت ما:‏
‏‎صفحه خبر وب سایت :
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
سایت پلنت ترنسجندر:

منبع:

https://www.pinknews.co.uk/2018/07/30/popular-lgbt-activist-declares-shes-no-longer-a-lesbian-shocking-the-community-in-uganda/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)