پس از گذشت چند سال از حوادث سال ۸۸، حسین همدانی، از فرماندهان کشته شده سپاه در سوریه، اعتراف کرد “در حوادث ۸۸ اراذل و اوباش را برای سرکوب مردم سازماندهی کردم”، در این میان گفته میشود مرادی از جمله افراد سرشناس “کوچه و خیابان” بود که چنین پیشنهاداتی را نپذیرفته بود و درگیری دامنه داری با “شرورهای شناخته شده ای” که جذب نهادهای امنیتی شده بودند داشت.

وحید مرادی از زندانیان زندان رجایی شهر کرج تیرماه امسال بعد از اینکه توسط گروهی از زندانیان تحریک شده در هواخوری زندان مورد حمله قرار گرفت، به قتل رسید.

 

طبق گزارش خبرگزاری هرانا، قتل وحید مرادی برای افرادی که به محیط زندان رجایی شهر کرج، خرده فرهنگ های “شرارتی” و شبکه سازی نیروهای امنیتی در میان این بخش از جامعه آگاه هستند، نمونه دیگری از تصفیه حساب و قتل سازمان یافته است که با تحریک زندانیان در محیط بسته زندان صورت گرفته است.

در این میان نام “هانی کرده” فردی است که دستور قتل وحید مرادی را از بیرون زندان صادر کرده است. آمدنیوز از جمله کانال های خبری بود که پشت ماجرای قتل وحید مرادی را افشا نمود، اقدامی که باعث شد روح الله زم از سوی هانی کرده مورد تهدید قرار گیرد. به گفته آمدنیوز این عنصر سازمان اطلاعات سپاه، «روح‌الله زم» را تهدید کرد که به مدیران آن حمله می‌کند!

حاشیه امنی که جمهوری اسلامی برای اراذل و اوباش و نزدیکان خود ایجاد نموده زمانی ظهور و بروز می یابد که هانی کرده پس از تهدیدهای که هر کدام می توانست پیگیری های قضایی را به همراه داشته باشد، در کمال آرامش خاطر در مراسم دعوت افطاری حسن روحانی، رئیس جمهور جمهوری اسلامی حضور می یابد.

 

پس از انتشار فیلم حضور این اراذل و اوباش حکومتی، و جنجال بر سر حاشیه های این حضور، هانی کرده، این شرور وابسته به حکومت، برای عدم آسیب، مدتی به طور صوری بازداشت شده ولی در همان جا به دلیل هتاکی‌های خود به روح الله زم، مورد تأدیب زندانیان واقع شده است.

 

همکاری افراد شرور و اوباش با سپاه و بسیج سابقه‌دار است، علاوه بر حضور آنها در سرکوب تظاهرات سال ۸۸، تعدادی از این افراد در عراق و سوریه نیز برای خوش رقصی به رژیم گوی سبقت را از یکدیگر ربوده اند. در اعتراضات گسترده دیماه ۹۶ نیز، این اوباش حکومتی نقش عمده ای را ایفا نموده اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)