نیروهای مسلح سوئد مجموعه ای از رویدادهای مربوط به جشن های غرور اروپا را در سطح کشور برگزار میکنند.

Forsvarsmakten (نیروهای مسلح سوئد) در هفته جاری و به دلیل میزبانی سوئد از جشن غرور اروپا، بیانیه ایی مبنی بر همبستکی با جنبش دگرباشان جنسی در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته است.

حساب های رسمی رسانه های اجتماعی نیروهای مسلح، که مدتهاست شمول دگرباشان جنسی را جشن گرفته است، تصویری از دو سرباز در پوشش رنگین کمانی رابا شعار زیر به اشتراک گذاشته است: “ما همیشه مستقیم راهپیمایی نمی کنیم.”

در این پست نوشته شده: “مهم نیست که کجا ما راهپیمایی میکنیم، ما همیشه برای حق شما برای زندگی آنطور که می خواهید و با هر کس که بخواهید، ایستاده ایم”.

نیروهای مسلح برنامه های متعددی را برای جشن های غرور قبل از راهپیمایی در گوتنبورگ، از جمله اجرای گروه موزیک نظامی سوئد و نمایش چتربازانی که پرچم های رنگین کمان را به احتزاز در می آورند، را تدارک دیده اند.

“نیروهای مسلح سوئد یک محل کار فراگیر است که در آن چندگونگی یک قدرت دیده میشود. ما از زمان شروع هزاره، از شرکت کنندگان پر افتخار این رژه بوده ایم، چرا که بر این باوریم که موضع گیری ما و حمایت ما از حقوق برابر همه – با هر گرایش جنسی، هویت جنسیتی و یا بیان جنسیت – اهمیت دارد.”

در این بیانیه آمده است: “ما از آنچه که امروزلازم میدانیم حمایت میکنیم.  برای آنچه که ما می دانیم فردا مورد نیاز است، برنامه ریزی میکنیم و تحولات مان را با آنچه که نمی توانیم پیش بینی کنیم تطبیق میدهیم. ما از سوئد، منافع کشور، آزادی  و حق زندگی آنطور که انتخاب ماست دفاع می کنیم. در اینجا و در حال حاضر ما موارد نقض حقوق دگرباشان را در زمین، هوا، دریا و آنلاین شناسایی و متوقف میکنیم. چرا که کار ما دفاع از تمام آزادی ها و حقوق ما – در سوئدی باز و فراگیر است که ما انتظارش را داریم. “

طبیعتا، همه از این اعلامیه خوشحال نبودند.

یک کاربر در فیس بوک نوشت: “مخلوط کردن سیاست و مذهب در نیروهای مسلح را متوقف کنید. من می خواهم شما، به جای وارد شدن به سیاست، خود را وقف مأموریت خود کنید. “

نیروهای مسلح اینگونه پاسخ دادند: “نیروهای مسلح تصمیم گرفته اند در جشن غرور شرکت کنند تا نشان دهند که ما برای ارزش هایمان ایستادگی می کنیم و از  حقوق برابر همه افراد حمایت می کنیم. این مساله به وضوح نشان می دهد که ما یک سازمان فراگیر که در آن با همه با احترام متقابل برخورد می شود، هستیم.”

بسیاری نیروهای مسلح را برای این حمایت مورد ستایش قرار دادند.

یکی دیگر از کاربران نوشت: “من افتخار می کنم که بخشی از نیروهای مسلح هستم. وظیفه ما دفاع از قوانین، دستورالعمل ها، حقوق بشر، مرزهای بین المللی، کمک در بلایای طبیعی و کمک به تلاش های بین المللی است. شگفت انگیز است که نیروهای مسلح می توانند به تازه واردان نشان دهند که ارتش سوئد یک ابزار خشونت وحشیانه نیست، زیرا ممکن است در دیگر نقاط دنیا اینطور باشد. نیروهای مسلح سوئد، کارفرمایانی هستند که صراحتا به کارکنان شان اهمیت میدهند و از این که آنها دارای محیط کاری سالم که در آن احساس امنیت می کنند، اطمینان حاصل میکنند.”

کاربر دیگری افزود: “ما در این کشور خیلی خوش شانس هستیم. آیا مردم نمی فهمند که حمایت نیروهای مسلح – که در اکثر نقاط جهان – یک سازمان بسیار محافظه کار است – و نشان دادن همبستگی شان با تمام شهروندان چقدر اهمیت دارد؟   این سیاسی نیست! حقوق برابر است. “

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:

وب سایت ما:‏
‏‎صفحه خبر وب سایت :
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
سایت پلنت ترنسجندر:

منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/07/30/swedish-armed-forces-celebrates-pride-with-rainbow-camo-we-stand-up-for-the-values-we-are-tasked-with-defending/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)