photo: AFP

وزیر امور اسلامی دولت مالزی گفت باید شیوه موثرتری برای کمک به زنان و مردان ترنس‌جندر و سایر اعضای جامعه ال‌جی‌بی‌تی‌کیو از طریق گوش دادن به آن‌ها و فهمیدن نیازها و نگرانی‌هایشان اتخاذ شود.

داتوک مجاهد یوسف راوا، سیاستمدار مالزیایی و وزیر امور اسلامی این کشور گفت اقدامات فعالانه بیشتری باید برای کمک به زنان و مردان ترنس‌جندر برای خروج از کارگری جنسی انجام شود.

وی گفت: «حدود ۸۰٪ زنان و مردان ترنس‌جندر در صنعت سکس کار می‌کنند و هدف اصلی ما بیرون آوردن آن‌ها از این وضعیت است.»

«ما می‌خواهیم با ارائه فرصت تحصیلات و کار و تجارت کمک کنیم که این افراد مستقل شوند و بتوانند مشکلاتی را که بر سر راهشان قرار می‌گیرد از میان بردارند.»

آقای مجاهد گفت: «قوانین موجود به تنهایی برای رسیدگی به برخی مسائل مربوط به جامعه ال‌جی‌بی‌تی‌کیو کافی نیستند، اما همراه شدن با آن‌ها و درک مسائلشان در درازمدت تاثیرات مثبت خود را نشان خواهد داد.»

مجاهد این صحبت‌ها را در نطق آغازین یک سمینار بحث و بررسی در مسائل جامعه ال‌جی‌بی‌تی‌کیو با میزبانی وزارتخانه امور مذهبی اسلامی انجام داد.

حدود ۳۰۰ نماینده از جمله بسیاری از مشاوران و متخصصان بهداشت و درمان و اعضای سازمان‌های غیردولتی در این سمینار شرکت داشتند.

لینک به منبع

 

انتشار این خبر به معنای تایید آمارهای داخل متن نمی‌باشد و تنها برای اطلاع‌رسانی توسط شش‌رنگ ترجمه شده است.

وزیر امور اسلامی مالزی: نسبت به اقلیت‌های جنسی در محل کار تبعیض قائل نشوید

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com