اولین لایحه برای به رسمیت شناخته شدن قانونی مشارکت مدنی زوج های همجنسگرا  در تایلند یک قدم به تبدیل شدن به نزدیک شده است.

وزارت دادگستری در حال تکمیل لایحه پیش نویس اتحاد مدنی که باید تا ماه سپتامبر آماده شود است. کمیته فرعی در وزارت دادگستری پیش از سال جاری طرح پیش نویس این لایحه را آماده کرده است.

وزارت دادگستری بعد از اینکه وزیر دادگستری وعده داد که به درخواست بررسی حقوق دگرباشان جنسی مطرح شده در یک عریضه رسیدگی کند، کمیته فرعی ایجاد کرد.

اگر  این لایحه به تصویب برسد، زوج های همجنس خواه را همانند زوج های غیر همجنس قادر به ثبت قانونی روابط مدنی شان خواهد کرد.

پیتیکن سیتیده، رئیس اداره حفاظت از حق و آزادی، گفت: ” این لایحه اکنون توسط وزارتخانه مورد بررسی قرار گرفته است. ما انتظار داریم که این بررسی تا پایان ماه سپتامبر به اتمام برسد. پس از آن، و پیش از ارسال پیش نویس به مجمع ملی قانونگذاری برای بحث و بررسی، برای تصویب به کابینه فرستاده خواهد شد.”

پیتیکن گفت کمیته فرعی پیش نویس پیشنهادی که در گذشته برای برابری زوج های هم جنس را تعمیم داده و در نسخه به روز رسانی شده ارائه داده است.

اما قبل از اینکه این لایحه به قانون تبدیل شود، ابتدا باید درجلسات متعدد عمومی طرح شود. در یکی از اولین جلسات عمومی بود که پیتیکن اعلام کرد که این لایحه تا ماه سپتامبر آماده خواهد شد.

نه به نام خانوادگی:
این لایحه به زوج های هم جنس اجازه می دهد تا از قوانینی برابر با زوج های دگرجنسخواه برخوردار شوند. حقوق افزایش یافته عبارتند از: وراثت، مزایای رفاهی، پذیرش فرزند، حقوق بیمه در بیمارستان و معافیت مالیاتی. اما لایحه در شکل فعلی اجازه نخواهد داد که زوجین نام خانوادگی یکسانی اتخاذ کنند.

گروه های حمایت از دگرباشان جنسی از لایحه استقبال کرده اند. کیتینون دارامدحج، رئیس انجمن آسمان رنگین کمان تایلند، به «بانکوک پست» گفت: «اهمیت لایحه مشارکت مدنی معادل قانون ازدواج برابر است. این پیشرفت قابل توجهی برای تضمین حقوق اولیه برای دگرباشان جنسی که قانون تا امروز از حقوق آنها حمایت نکرده است، محسوب میشود.”

پس از قانونی شدن همجنسگرایان توسط دادگاه قانون اساسی تایوان در سال گذشته، تایلند برای اینکه دومین کشور آسیایی که ازدواج همجنسگرایان را به رسمیت میشناسد بشود، تشویق شده است

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/same-sex-civil-unions-one-step-closer-to-becoming-a-reality-in-thailand/#gs.2g8Hf2M

 
ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:
‏‎فیس بوک ما:
وب سایت ما:‏
‏‎صفحه خبر وب سایت :
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
‏‎‏سایت خودنویس: ‏‎‏
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
سایت پلنت ترنسجندر:

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)