کالین شب پیش از آغاز هفته ی جشن غرور که توسط تیم فوتبالش برگزار شد، به عنوان همجنسگرا آشکارسازی کرد. کالین مارتین که برای تیم مینه سوتا یونایتد بازی می کند، تنها بازیکن آشکارا همجنسگرا در یک لیگ فوتبال حرفه ای است.
 
مارتین بیانیه ای در حساب تویتر خود نوشت و گفت :”ژوئن ماه جشن غرور است، و من افتخار می کنم که برای جشن غرور و به عنوان یک فرد آشکارا همجنسگرا بازی کنم.”
 
این بازیکن ۲۳ ساله گفت که دوستان، خانواده و هم تیمی هایش از پیش در مورد گرایش جنسی اش می دانستند.
 
او گفت :”من به مدت ۶ فصل در لیگ های حرفه ای فوتبال بازی کردم : ۴ فصل با دی سی یونایتد و ۲ فصل با مینه سوتا یونایتد. من امروز افتخار می کنم که تمام تیم و مدیریت مین سوتا یونایتد می دانند که من همجنسگرا هستم.”
 
مارتین افزود :”همانطور که ما جشن غرور را جشن می گیریم، من می خواهم که از هم تیمی هایم برای حمایت بی قید و شرط شان برای فردی که هستم سپاسگزاری کنم. در پرتو کسی که هستم، قصد دارم که افراد دیگری که به صورت حرفه ای ورزش می کنند را تشویق کنم که مطمئن باشند که ورزش از صمیم قلب از آنها استقبال می کند.”
 
مینه سوتا یونایتد یک نیم فوتبال حرفه ای منطقه سن پال ایالت منیاپولیس در ایالات متحده است. این تیم تصویرهای حمایت از مارتین را با هشتک #SoccerForAll (فوتبال برای همه) در صفحه حساب تویتر به اشتراک گذاشت.
 
مارتین، راه روبی راجرز را دنبال می کند، کسی که در سال ۲۰۱۳ پس از خروج از لیدز یونایتد آشکارسازی کرد. راجرز زمان ورود به ال ای گالکسی، تبدیل به نخستین فوتبالیست حرفه ای آشکارا همجنسگرا شد. راجرز در سال ۲۰۱۷ پس از دریافت ۲ کاپ ام ال اس و ۱۸ کاپ برای تیم ملی مردان، بازنشسته شد.
 
بیانیه ی مارتین در جام جهانی جلب توجه کرد. رقابت های جام جهانی به دلیل برگزاری در روسیه که کشوری همجنسگراستیز محسوب میشود، مورد انتقاد قرار گرفته است. دگرباشان در روسیه نگران این هستند که سیاست انعطاف در برابر دگرباشان جنسی، پس از اتمام جام جهانی، پایان یابد.
 
الکساندر آگاپوف، رییس فدراسیون ورزش دگرباشان روسیه، گفت که مسئولین در به کار بردن قانون “تبلیغ همجنسگرایی” در طول رقابت ها انعطاف به خرج داده اند.
 
طرفداران فوتبال، از جمله تماشاچیان انگلیسی، بنا بر وعده فیفا و فدراسیون فوتبال روسیه مبنی بر اعمال انعطاف و پذیرش دگرباشان جنسی در حین برگزاری جام جهانی، توانستند که پرچم های رنگین کمان را در حین بازی ها به استادیوم ها ببرند.
 
منبع:
 
مترجم : احسان پارسی
ویرایش : ارسلان
 
ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:

‏‎‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia ‏‎
وب سایت ما:‏
‏‎‏http://dharmamartia.org
‏‎صفحه خبر وب سایت :
http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎‏https://telegram.me/DharmaMartia
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
http://media.hamyaari.ca
‏‎‏سایت خودنویس: ‏‎‏
www.Khodnevis.co
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
http://planettransgender.com/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)