مجلس نمایندگان هلند به اصلاح قانون حقوق برابر (Awgb) رای داده است، به طوری که افراد میان و تراجنسی به شکل بهتری از تبعیض محافظت می شوند. پیشنهاد اولیه توسط D66، PvdA و GL توضیحی مشروح درباره جنبه های تبعیض جنسیتی است که اکنون به صراحت شامل ویژگی های جنسی، هویت جنسیتی و بیان جنسیتی است. این بدان معنی است که قوانین هلند به صراحت بیان می کنند که افراد میان و تراجنسی از حقوقی مشابه دیگر شهروندان هلندی برخوردارند.

واژه های intersex و transgender فقط در عنوان استناد قانونی استفاده می شود. در قانون خود کلمات عبارتند از ویژگی های جنسی، هویت جنسیتی و بیان جنسیتی. این مساله نشان دهنده این است که از افراد intersex و transgender  برای شمول در قوانین ضد تبعیض موقعیت متفاوتی انتظار نمیرود.

این قانون تا حدی ناشی از درخواست تجدیدنظر توسط NNID و سایر سازمان های  دفاع از حقوق میان و تراجنسی ها به دولت هلند، و نیز اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است تا توجه بیشتری را به موقعیت قانونی میان و تراجنسی اختصاص دهد.

مریام ون دره، مدیر NNID، می گوید که این تنها قدم اول است: “مبارزه با تبعیض تنها با قوانین امکان پذیر نیست، بلکه حفاظت از حقوق میانجنسی ها باید در سیاست ها نیز گنجانده شود. “

در هلند حداقل ۸۵،۰۰۰ نفر میانجنسی وجود دارد. اکثر این افراد در رابطه با میانجنسی بودن خود صحبت نمی کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که آنها خجالت می کشند یا از عواقب ناشی از آن، مانند قلدری یا از دست دادن اشتغال، می ترسند. این نگرانی ها به وضوح توسط نسخه حفاظت ارائه شده توسط Awgb مطرح نمی شود. اما به رسمیت شناخته شدن حقوق میانجنسی ها در این اصلاحیه مشوق بسیار خوبی برای افراد intersex برای سخن گفتن از شرایطشان است. NNID به منظور حمایت از میانجنسیها به تلاش برای ایجاد گفتمان، پایان دادن به درمان های غیر ضروری برای افراد میانجنسی، پایان دادن به تبعیض در برابر ورزشکاران میانجنسی نخبه، بهبود حمایت روحی و اجتماعی و  دیگر امور ادامه خواهد داد.

منبع:

ILGA World

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:

‏‎‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia ‏‎
وب سایت ما:‏
‏‎‏http://dharmamartia.org
‏‎صفحه خبر وب سایت :
http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎‏https://telegram.me/DharmaMartia
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
http://media.hamyaari.ca
‏‎‏سایت خودنویس: ‏‎‏
www.Khodnevis.co
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
http://planettransgender.com/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)