از شما خواهشمندیم با به اشتراک گذاشتن مطالب منابع معتبر علمی و حقوق بشری در زمینه همجنسگرایی در مقابله با این معضل به یاری ما بیایید.

وب‌سایت نیک‌استار در بخش سلامت خود در مطلبی با عنوان «علائم همجنس‌گرایی در مردان» همجنسگرایی را نتیجه عوامل متعددی از جمله داشتن افکار آلوده، وسوسه شهوت، گوشه‌گیری، بی‌هویتی و بی‌هدفی و … دانست.

در این وب‌سایت از فال حافظ و مد لباس گرفته تا تکنولوژی و سلامت مطالب خواهید یافت.

در ابتدای این مقاله آمده همجنسگرایی «از نظر بسیاری روانشناسان اختلال شخصیتی است و نیاز به درمان دارد». واقعیت این است که از نظر روانشناسان بی‌شمار دیگری همجنسگرایی اختلال شخصیتی نیست و سال‌هاست بر همگان ثابت شده است که گرایش جنسی به همجنس نیاز به درمان ندارد، چون بیماری نیست و موجب درد و رنج و آسیب فرد نمی‌شود. همه چیز به این بستگی دارد که برخی از روانشناسان چقدر در برابر پذیرش این واقعیت مقاومت کنند.

در این مطلب آمده فرد همجنسگرا لازم است «با پررنگ کردن مسئولیت‌پذیری خود در نقش پدر، همسر یا پسر خانواده جایگاه خود را در زندگی پیدا کند.» این جملات طوری نگاشته شده که گویی افراد همجنسگرا کارکردی در زندگی ندارند و افراد یا همجنسگرا هستند یا یک آدم عادی در تعامل با دیگران، مسئولیت‌پذیر با افکار عادی و سالم. تمام این موارد نقش‌هایی است که ممکن است هر همجنسگرایی برای خود قائل باشند. همجنسگرایی یک نقش کاملا جدا بافته نیست که در هیچ یک از محدوده‌های فوق نگنجد. همچنین، شناخت و پذیرفتن گرایش جنسی فرد می‌تواند او را به یک زندگی سالم‌تر و آزادتر هدایت کند. سرکوب گرایش جنسی با تحمیل هر نقش یا نقش‌هایی که فرد آزادانه انتخاب نکرده خود منشا آسیب و آزار جسمی و روانی فرد خواهد شد.

ادعای دیگری که در این مقاله به اصطلاح سلامتی مطرح شده این است که دیدن رابطه دو همجنس، تصاویر و فیلم‌های محرک می‌تواند باعث شود فرد به همجنسگرایی رو بیاورد. سوال اینجاست که در این دنیایی که پر از تصاویر و فیلم و کتاب و تبلیغات تجاری و کارتون با محتوای رابطه زن-مرد است چرا همجنسگرایان به دگرجنسگرایی رو نیاورده‌اند.

ناگفته نماند در مقاله دیگری از همین وب‌سایت سعی شده تعریفی از همجنسگرایی مردان در ایران ارائه شود. در این مطلب ادعاهای عجیب و غریب‌تری هم موجود است، از جمله:

«به صورت کلی افراد همجنس گرا در سراسر دنیا دارای تیپ‌های متفاوت و شاخص می‌باشند، مردان همجنس گرا معمولاً شلوارهای فاق کوتاه پوشیده و یا کاپشن‌ های خزدار به تن داشتند. از عطرهای ورساچی، پوما و نو آق و گوچی استفاده کرده و به صورت خود کرم پودر می‌زنند و زیر ابرو بر می‌دارند اما با گذشت زمان این موارد در بین افراد عادی نیز دیده شد به همین خاطر شناخت این افراد به ظاهر کار سختی می‌باشد.»

انتشار چنین مطالبی غیرعلمی و غیرتخصصی بدون حداقل شناخت موضوع و ذره‌ای عقلانیت جای تاسف فراوان دارد. در شرایطی که مطالب موید هویت‌ها و گرایش‌های جنسی متفاوت فیلتر می‌شوند چنین وب‌سایت‌های زردی این امکان را دارند که با انتشار مطالب غلط و دروغ درباره همجنسگرایی دام کلیک برای تبلیغات خود پهن کنند. دیدن حتی یک مطلب این چنینی برای نوجوانی که در اینترنت عبارت همجنسگرایی را جستجو می‌کند زیاد است.

از شما خواهشمندیم با به اشتراک گذاشتن مطالب منابع معتبر علمی و حقوق بشری در زمینه همجنسگرایی در مقابله با این مشکل به یاری ما بیایید.

لینک به مطلب در وب‌سایت نیک‌استار:
https://nikstar.ir/signs-of-homosexuality-in-men/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)