به گزارش API، ایریس آنگولا، سازمان حقوق دگرباشان جنسی در این کشور که در ژوئن سال ۲۰۱۳ تاسیس شده است تصمیم اخیر وزارت دادگستری را به عنوان یک لحظه “تاریخی” توصیف کرده است.

کارلوس فرناندز، به نمایندگی از ایریس آنگولا، گفت: “این تصمیم برگی از تاریخ دگرباشان جنسی در آنگولا را که اکنون دارای یک نماینده حقوقی که توسط دولت به رسمیت شناخته شده است میباشند، را ورق زد و ارزش بیشتری را برای فعالیت های سازمان ما به ارمغان می آورد.”

این گروه دارای ۲۰۰ عضو است و تنها گروه حقوقی دفاع از حقوق دگرباشان جنسی در این کشور است که از لحاظ حقوقی به رسمیت شناخته شده است.

ایریس آنگولا در صفحه فیس بوک خود می نویسد: “چشم انداز ما روشن و ساده است: ما می خواهیم آینده ای که در آن اقلیت های جنسی در جامعه دارای صدا، مشارکت و حقوق برابر باشند را برای آنگولا رقم بزنیم.”

معاون  اجرایی برنامه سازمان دیده بان حقوق بشر با انتشار عکسی از تأییدیه رسمی این تصمیم در توییتر نوشت: ” این خبر خوب است.”

تبعیض و تابوهای اجتماعی همچنان مشکلی بزرگ در این کشور آفریقایی که در آن هیچ قانونی در حمایت از زوج های هم جنس وجود ندارد، است.

قانون مجازات جدید آنگولا که در ماه مه در پارلمان تصویب شد، تبعیض را بر اساس گرایش جنسی در استخدام ممنوع می کند.

یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۷ توسط IGLA نشان داد که ۶۱ درصد از آنگولایی هابا برابری حقوق دگرباشان جنسی موافقند، در حالی که ۲۰ درصد از پاسخ دهندگان مخالف بودند.

همجنسگرایی در چندین کشور آفریقایی، از جمله در اوگاندا، جایی افراد برای رابطه جنسی همجنسگرایانه میتوانند تا  هفت سال زندان محکوم شوند، غیر قانونی است.

در سال ۲۰۱۳، قوانین همجنسگراستیز این کشور شدیدتر شده و مجازات های سنگینی را برای رابطه جنسی همجنسخواهانه با رضایت طرفین اعمال شد. همچنین ترویج همجنسگرایی جرم محسوب می شود.

کشورهای دیگر  از جمله تونس پیشرفت هایی را در مورد حقوق دگرباشان جنسی داشته اند. هفته گذشته، رئیس جمهور تونس خواستار جرم زدایی همجنسگرایی در کشور آفریقای شمالی شد.

پیشنهاد ۲۳۰ صفحه ای، عدم وجود حقوق برابر برای گروه های بسیاری را در کشور را تایید می کند.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

فیس بوک ما:

https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:
http://dharmamartia.org
صفحه خبر وب سایت:
http: / /news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
dharma_martia
توییتر ما:
@DharmaMartia
کانال تلگرام ما:
https://telegram.me/DharmaMartia
همکاران ما:
رسانه همیاری:
http://media.hamyaari.ca
سایت خودنویس:
www.Khodnevis.co
فضای اختصاصی دارما و در مارتیا تریبون زمانه:
www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
http://planettransgender.com

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)