استارباکس برنامه های خود را در مورد ارائه خدمات جامع پزشکی به کارکنان تراجنسی که شامل درمان هایی است که معمولا توسط بیمه گران حذف می شوند، را اعلام کرده است.

در برنامه جدید اعلام شده در روز دوشنبه، استارباکس گفت که علاوه بر پوشش هزینه جراحی اندام تحتانی، هزینه تمام مراحل پزشکی دیگر در پروسه تطبیق جنسیت فرد را پوشش خواهند داد.

برنامه استارباکس شامل درمان های تکمیلی است که پیش تر با قرار گرفتن در طبقه بندی جراحی های زیبایی به سختی شامل بیمه های معمولی میشدند.

این فروشگاه زنجیره ایی و بین المللی قهوه از این به بعد، هزینه جراحی اندام فوقانی در قالب کاهش یا افزایش سینه، حذف موهای زائد یا پیوند و جراحی زنانه سازی را به عهده میگیرد.

علاوه بر پوشش همه هزینه های جراحی های تطبیق جنسیت، این فروشگاه زنجیره ایی و بین المللی قهوه به کارکنان تراجنسی خود کمک خواهد کرد که پزشکان و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مناسب را پیدا کنند.

استارباکس، یکی از اولین کارفرمایان ملی در سطح ایالات متحده است که از سال ۲۰۱۲ هزینه های عمل جراحی اندام تحتانی کارمنداش را به عهده گرفته است. 

اگرچه بسیاری از کارفرمایان اکنون پوشش جراحی اندام تحتانی را ارائه می دهند، بسیاری از تراجنسی ها نیاز به پوشش جامع را برجسته کرده اند.

طرفداران حقوق تراجنسی ها نشان داده اند که پروسه تطبیق جنسیت پزشکی اغلب به عنوان یک عمل جراحی نشان داده می شود، در حالی که در واقع شامل چندین عمل جراحی است که سال ها طول می کشد.

رون کرافورد، معاون مدیر عامل این شرکت در امور مزایای کارمندی، توضیح داد که طرح جدید به شکلی طراحی شده است که بتواند هزینه همه مراحل تطبیق جنسیت را طور کامل پوشش دهد.

او گفت: “این رویکرد نه تنها توسط تمایل شرکت به پوشش دادن همه هزینه ها، بلکه با گفتمانی قدرتمند با کارمندان تراجنسی و اینکه این برنامه چگونه به آنها اجازه می دهد که خود واقعی شان باشند، شکل گرفت. شما باید از منظر عدالت به آن فکر کنید.”

او افزود: “هیچ کس دیگر این کار را انجام نمی دهد. ما دوست داریم که کارفرمایانی را که این کار را انجام می دهند، ببینیم. “

 استارباکس با سازمان جهانی حرفه ای بهداشت تراجنسی ها کار کرد تا مشخص شود کدام روش برای کمک به کارکنان تراجنسی مورد نیاز است.

جیمسون گرین، که به نمایندگی WPATH با استارباکس کار می کرد، گفت که این شرکت اولین کارفرمایی است که با خیریه همکاری می کند.

گرین گفت: “استارباکس از پرسیدن سوالات متعدد و مهم برای اطمینان حاصل کردن از اینکه کارمندان تراجنسی اش خدمات درمانی کامل و مناسبی دریافت کنند، باکی نداشت. ما یک لیست از مزایای مهمی مانند زنانه سازی و الکترولیز صورت که اکثرا توسط شرکت های بیمه تقبل نمیشوند، را تهیه کردیم.”

دو  شعبه از استارباکس در حال حاضر درگیر شکایت قانونی یکی از کارمندان تراجنسی شان به دلیل تبعیض هستند. شکایت پل بری نادیده گرفته شد، اما پس از  برگزاری دادگاه تجدید نظر، درخواست وی دوباره برای بررسی به دادگاه بازگردانده شد.

بری در مورد شکایت خود علیه استارباکس در ادن پریری و ادینا، مینه سوتا، می گوید که رفتار کارفرمایش پس از آشکارسازی به عنوان یک تراجنسی در ماه مارس ۲۰۱۳ و پس از تغییر نام او، با او تغییر کرد.

بری این اطلاعات را با یک کارمند (Adam Voth) برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی، در اسامی کارت اعتباری خود به اشتراک گذاشت. ولت وعده داده بود که این گفتگو محرمانه بماند.

با این حال پس از آن، یکی دیگر از کارکنان، سوفییا پکا، که بری از یک سال پیش و در حین رفتن به این شعبه از استارباکس با او دوست شده بود، شروع به تبعیض علیه او کرد.

 

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

فیس بوک ما:

https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:
http://dharmamartia.org
صفحه خبر وب سایت:
http: / /news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
dharma_martia
توییتر ما:
@DharmaMartia
کانال تلگرام ما:
https://telegram.me/DharmaMartia
همکاران ما:
رسانه همیاری:
http://media.hamyaari.ca
سایت خودنویس:
www.Khodnevis.co
فضای اختصاصی دارما و در مارتیا تریبون زمانه:
www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
http://planettransgender.com

منبع:

https://www.pinknews.co.uk/2018/06/26/starbucks-to-pay-for-all-transgender-staffs-surgeries

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)