به گزارش سازمان دیدبان حقوق بشر، بزرگترین انجمن پزشکان ایالات متحده برای ارئه خدمات درمانی بهتر به تراجنسی های زندانی، و سیاست های حمایت از مرخصی زایمان با حقوق برای همجنسگرایان مبارزه خواهد کرد.

ایالات متحده، که دارای یکی از بدترین سیاست های مرخصی زایمان در جهان است، تنها دوازده هفته مرخصی زایمان با حقوق به والدینی که به تازگی صاحب فرزندی شده اند، ارائه می دهد.

با این حال، هنگامی که برخی از زوج های همجنسگرا سعی در دسترسی به این مرخصی داشته اند، کارفرمایان والدین های رنگین کمانی را از این حق محروم کرده اند؛ چرا که آنها بچه های به دنیا آمده از پدر و مادر غیر بیولوژیکی را “خانواده” نمی دانند.

پزشکان اکنون در حال مبارزه برای تغییر تعریف جهانی “خانواده”که اکنون بر اساس مدل “خون یا میل” که در حکم دیوان عالی کشور ۲۰۱۵ نقل شده است، که بیان می کند که روابط همجنسگرایان می تواند در متمم تعریف از خانواده گنجانده شود، مبارزه میکنند.

این مبارزات با امید به اینکه که به حقوق زندانیان تراجنسی و والدین رنگین کمانی را که مایل به فرزندپروری هستند، رسیدگی شود، دنبال میشوند.

سازمان دیده بان حقوق بشر گزارش داد که AMA در حال حاضر در حال فعالیت برای انتقال افراد تراجنسی تحت بازداشت به زندانی مطابق جنسیت شان است. این تسهیلات به زندان انفرادی محدود نمی شود.

سیستم تخصیص به زندان مطابق جنسیت در ایالات متحده به شدت قدیمی است. پس از وقوع تجاوز در یک زندان، زنی ترانجنسی موفق به دریافت غرامتی شش رقمی شد.

این زن تراجنسی زندانی پس از مورد تجاوز جنسی قرار گرفتن در زندان مردان در شهر نیویورک، و موفق شدن به دریافت غرامت، تاریخ ساز شد. لس لی ان مانینگ، مبلغ صدهزار دلار غرامت دریافت کرد، غرامتی که از نظر وکیل وی، مبلغی تاریخی برای شکایاتی از این دست است.

لس لی، پس از مورد تجاوز قرار گرفتن به زندان انفرادی فرستاده شد، جایی که تنها یک ساعت در روز به او امکان تنفس در هوای آزاد داده میشد.

او در بیانیه ایی که توسط وکیل اش منتشر شد به برودلی گفت: ” زندانی شدن در انفرادی پس از تجاوز، آنهم برای ۲۳ ساعت از شبانه روز، تجربه روحی بسیار بدی بود.”

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

فیس بوک ما:

https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:
http://dharmamartia.org
صفحه خبر وب سایت:
http: / /news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
dharma_martia
توییتر ما:
@DharmaMartia
کانال تلگرام ما:
https://telegram.me/DharmaMartia
همکاران ما:
رسانه همیاری:
http://media.hamyaari.ca
سایت خودنویس:
www.Khodnevis.co
فضای اختصاصی دارما و در مارتیا تریبون زمانه:
www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
http://planettransgender.com

منبع:

https://www.pinknews.co.uk/2018/06/22/american-medical-association-to-support-lgbt-paid-parental-leave-and-better-treatment-of-trans-prisoners

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)