وزیر امور خارجه آمریکا مایک پمپئو، در حساب کاربری توئیتری خود از تاریخ ١٨ژوئن تا به امروز (٢٢ ژوئن/ اول تیر)، توئیت‌هایی در انتقاد از جمهوری اسلامی ایران نوشته است.

مایک پمپئو در چند روز اخیر، توتیت‌های تندی علیه جمهوری اسلامی نوشته و از سرکوب اعتراضات مردم، فساد مالی، میزان بالای بیکاری در ایران، اعدام محمد ثلاث در ١٨ ژوئن/٢۸ تیر… انتقاد کرده است. وی متحدان و شرکای آمریکا را فراخوانده است تا به این کشور ملحق شوند و اعدام “محمد ثلاث” را محکوم کنند.

مایک پمپئو در حساب کاربری توئیتری خود ضمن پشتیبانی از خروج آمریکا از شورای حقوق ‌بشر سازمان ملل، نوشته است که این نهاد اعتبار خود را از دست داده و در حالی که هر سال قطعنامه‌های بسیاری علیه اسرائیل صادر می‌کند، تنها یک قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کرده است.

حسن بهگر، تحلیلگر و فعال سیاسی ساکن سوئد، در گفتگویی با بخش فارسی رادیو بین‌المللی فرانسه می‌گوید که می‌توان به حسن نیّت آمریکا و وزیر امور خارجه این کشور شک کرد. به گفته حسن بهگر، آمریکا خواب آشفته‌ای برای ایران دیده است و در نظر دارد سناریویی نظیر سناریوی عراق و سوریه در ایران پیاده کند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com