تجمع زنان در مقابل مسجد نور. خواهان شکستن سکوت دختران ایرانشهر در مقابل تجاوز جنسی هستند

 

 

اولین قربانی تجاوز جنسی ایرانشهر یک پرستار جوان ۲۴ ساله است

▪️اردوی کار: یکی از اقوام این دختر که با شکایت او رسیدگی به پرونده شروع شده به رکنا گفته: «دختر جوان یکی از اقوام من است. او ۲۴ ساله و پرستار است. از روزی که این اتفاق برایش افتاده دچار مشکلات روحی زیادی شده است. او پیش از این دختر فعال و پرتلاشی بود، اما حالا با اتفاقی که برایش افتاده خانه‌نشین شده و به حمایت نیاز دارد. آنطور که من می‌دانم او هر روز صبح به محل کارش می‌رفت و حدود ساعت ۳ بعد از ظهر هم به خانه بر می‌گشت. روز حادثه هم حدود ساعت ۳ او در خیابان از ماشین پیاده شد و قدم‌زنان به سوی خانه‌شان حرکت می‌کرد. خانه آنها نخستین خانه در کوچه‌شان است و فاصله چندانی با خیابان اصلی ندارد.»

▪️وی ادامه می‌دهد: «آنطور که او گفته، فاصله خیلی کمی با خانه‌شان داشت که یک ماشین که ۴پسر جوان داخلش بودند کنار او توقف کرد و آنها خیلی سریع پیاده شدند و با تهدید دست او را گرفته و کشان‌کشان سوار خودرو کردند. این صحنه را ۲نفر از همسایه‌ها و مغازه‌داری که در آن نزدیکی بود، دیده‌اند اما حادثه آنقدر سریع اتفاق افتاد که کاری از دست آنها ساخته نبود؛ فقط فهمیدند که دختر جوان به میل خودش سوار ماشین نشده و او را به زور ربوده‌اند.»

▪️این زن ادامه می‌دهد:«چند ساعت بعد در شرایطی که هوا رو به تاریکی می‌رفت، همان ۴جوان که دختر را ربوده بودند با همان خودرو او را مقابل در خانه‌شان پیاده می‌کنند و می‌روند. او آسیب زیادی دیده بود. هم جسمی و هم روحی. تا چند ساعت زبانش بند آمده بود و نمی‌توانست حادثه‌ای را که اتفاق افتاده بازگو کند، اما بعد از چند ساعت، اول ماجرا را برای مادرش تعریف می‌کند و می‌گوید ۴پسر جوان به او تجاوز کرده‌اند و در ادامه پدر و برادرش هم از ماجرا با خبر می‌شوند.»

▪وی درباره چگونگی شناسایی متهمان نیز می‌گوید:« دختر جوان هیچ کدام از متجاوزان را نمی‌شناخت اما مشخصاتی که از آنها داشت را برای برادرش بازگو کرد و او توانست آنها را شناسایی کند و در نهایت متهم اصلی به نام اصغر که حدود ۲۲سال دارد شناسایی و دستگیر شد و اعتراف کرد که با همدستی ۳نفر دیگر به دختر جوان تجاوز کرده است. آنطور که خانواده دختر جوان می‌گویند هنگام طرح شکایت به آنها گفته شده که قبل از شما دختران دیگری هم به‌خاطر اینکه به آنها تجاوز شده بود شکایت کرده‌اند.» به گفته وی، قربانی اصلی این حادثه پس از ماجرا حتی قادر نیست به سر کار برود و از نظر روحی در شرایط بدی به سر می‌برد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com