تعدادی از فعالین سیاسی و مدنی کرد با انتشار بیانیەای بە نشانە حمایت از رامین حسین پناهی زندانی سیاسی محکوم بە اعدام کە در زندان مرکزی سنندج محبوس می باشد، دست بە اعتصاب غذا زدند.

رامین حسین پناهی

در بخشی از این بیانیە آمدە است کە “ برای پایان دادن به صحنه‌های دردناک گرفتن جان انسان‌ها، برای پایان دادن به رعب و وحشت در جامعه، برای والا نگه داشتن حرمت انسانی، برای دفاع از زندانیان بی‌دفاع، باید یک صدا شد و این صدا را به فریادی گسترده در عرصه‌ی جهانی تبدیل نمود که؛ “ما خواهان پایان دادن به حکم اعدام هستیم”.
 
متن کامل این بیانیە در پی می آید؛
 
ما ضمن اعلام حمایت از اعتصاب غذای فعالان مدنی در سنندج و در اعتراض به اعدام در ایران و همچنین خطر قریب الوقوع بودن اجرای حکم اعدام رامین حسین پناهی، اعلام اعتصاب غذای سه روزه می کنیم.
 
برای پایان دادن به صحنه‌های دردناک گرفتن جان انسان‌ها، برای پایان دادن به رعب و وحشت در جامعه، برای والا نگه داشتن حرمت انسانی، برای دفاع از زندانیان بی‌دفاع، باید یک صدا شد و این صدا را به فریادی گسترده در عرصه‌ی جهانی تبدیل نمود که؛ “ما خواهان پایان دادن به حکم اعدام هستیم”.
 
همگام با خواسته‌های جامعه که مخالف مجازات اعدام و بخصوص فعالان مدنی در سنندج که دست به اعتصاب غذا زده و خواهان لغو مجازات ضد انسانی حکم اعدام رامین حسین پناهی هستند، ما به عنوان تعدادی از فعالان کُرد، دست به اعتصاب غذای سه روز می زنیم.
 
ما خواستار لغو مجازات اعدام در ایران هستیم، و از کلیه نمایندگان و فعالان و سازمان‌های حقوق‌بشر جهانی می‌خواهیم برای توقف هر چه سریعتر اجرای حکم اعدام در ایران و بخصوص حکم اعدام رامین حسین پناهی، از اهرم‌های فشار بیشتری علیه نظام جور و ستم جمهوری اسلامی بهره بجویند.
 
 
جلیل آزادیخواه، خالد محمد زاده، آزاد مستوفی، مصطفی زاهدی، ادریس عبدی، جمال نجاری، جواد حیدری، امجد حسین پناهی، دلشاد هورامی، کژال ایلخانی زاده ، هادی عارفی، هادی عزیزی، رزگار پنجوینی، زانکو ناصر احمد بگ، مراد بهرامیان، شاهین حسینی، خبات رسولی، نامو شرفی، ریباز شریفی، لیلا قادری، کریم بختیاری، هەلو رمشتی، زهرە هورامی، الا-م کهنەپوشی، امانج محمود پور، رشید رحمانی، انور عباسی، فریبرز کرماشانی، هاوری مدنی، ابراهیم جهانگیری، رزگار قهرمانی، جبار رسول، ارام مدرسی، هاوار بازیان، وریا ماملی، دیاکو فیضی، سامال احمدی
 
 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com