در یک بررسی که در ماه مه سال ۲۰۱۸ منتشر شد، محققان استرالیایی با تحقیق بر روی زنانی که به زنان دیگر کشش جنسی دارند (SSAW) متوجه شدند که این گروه از زنان برای مشکلات سلامت روان خود به میزان بسیار کمتری درخواست کمک می‌کنند و به متخصص مربوطه مراجعه می‌کنند. در این تحقیق ۵۲۱ زن که به زنان دیگر کشش جنسی دارند، از ۵ دانشگاه متفاوت استرالیایی، نظرسنجی را به‌صورت آنلاین پر کرده بودند.
هدف اصلی از انجام این نظرسنجی شناسایی موانعی بود که باعث می‌شود این زنان به‌اندازه دیگر زنان جامعه، در صورت داشتن مشکل سلامت روان درخواست کمک نکنند.
در این تحقیق، محققان دریافتند که زنانی که به زنان دیگر کشش جنسی دارند با درجات بیشتری، مشکلات مصرف الکل و دیگر مشکلات سلامت روان مانند اضطراب و افسردگی را تجربه می‌کنند اما درصد بسیار کمی از این گروه برای رسیدگی به این مشکلات از پزشک و یا مشاوران خود درخواست کمک می‌کنند.
(در این رابطه بخوانید: استرس اقلیت چیست؟ https://t.me/rainbowhelp/184).
همچنین نتایج این تحقیق نشان داد کسانی که به دنبال دریافت کمک بودند، احتمال بیشتری برای انجام این کار می‌داشتند اگر سرویس دهنده آن‌ها، از حامیان اقلیت‌های جنسی و جنسیتی می‌بود و یا آن‌ها در مورد کشش جنسی خود به زنان دیگر نزد پزشکشان از قبل برون‌آیی کرده بودند.
از پیشنهادات محققان این تحقیق برای افزایش آمار مراجعه این گروه از زنان به پزشک‌ و مشاور، افزایش آگاهی‌رسانی و آموزش جامعه‌ی هدف برای درخواست کمک در صورت بروز مشکلات سلامت روان و همچنین تلاش برای معرفی بیشتر پزشک‌های همیار جامعه اقلیت جنسی و جنسیتی به این گروه از زنان است تا تعداد بیشتری از افراد نیازمند کمک، بدون ترس از قضاوت، تعصب و یا مورد تبعیض واقع شدن بتوانند درخواست کمک کنند.
در کشور ایران به دلیل خط مشی مشاوران و پزشکان، مبنی بر اطاعت از قانون و نیز جرم‌انگاری روابط همجنس‌‌خواهانه، متأسفانه این ترس و عدم اعتماد به پزشکان و مشاورین چندین برابر می‌شود که خود موجب می‌شود تا برقراری اعتماد میان همجنس‌‌خواهان نسبت به مشاورین دشوار شود. از طرف دیگر مشاورانی که بناست تا به افراد همجنس‌خواه، حتی در صورت نادیده گرفتن جرم همجنس‌خواهی، مشاوره‌ای بدهند، به دلیل اینکه در دانشگاه‌‌ها و فضاهای آموزشی ایران اشاره‌ای به معضلات همجنس‌خواهان و اساساً مقوله همجنس‌خواهی وجود ندارد، پس کمکی هم که از دست ایشان بر می‌آید تنها در گِرُو مطالعات شخصی آن‌هاست و نه به صورتی حرفه‌ای و تصحیح شده.
شما می‌توانید تحقیق اشاره شده در متن را با جزئیات کامل از لینک زیر مطالعه کنید:
https://bit.ly/2kYilyB

راههای ارتباط با ما:
پیامک در تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)