ماف نیوز: حکم یک زندانی سیاسی در سنندج از یک سال حبس به ۹ ماه کاهش یافت. او با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با یکی از احزاب کُردی» با این حکم روبرو‌ شده بود.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، اخیرا حکم حبس «کاوان محمودیان» زندانی سیاسی در زندان مرکزی سنندج از یک سال حبس تعزیری به ۹ ماه حبس کاهش یافته و او دو ماه‌ آخر حبسش را در این زندان سپری می‌کند.

«کاوان محمودیان»

این زندانی سیاسی که در شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب سنندج به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود، با تقلیل حکم و احتساب مدت زمان بازداشت موقت، قرار است روز ۲۵ تیر ۹۷ از زندان آزاد شود.

او که آذرماه ۱۳۹۶ پس از تحمل دو ماه بازداشت در سلول انفرادی اداره‌ی اطلاعات سنندج به زندان مرکزی این شهر منتقل شده بود، به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با یکی از احزاب کُردی» توسط دادگاه انقلاب در مرحله‌ی بدوی به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

کاوان محمودیان کشاورز و از اهالی روستای تنگیسر سنندج است که در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۶ بازداشت شده بود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com