اعلام حمایت و همبستگی نفتگران، پرسنل صنایع نفت و گاز و پتروشیمی از اعتصاب سراسری کامیونداران

پرسنل صنایع نفت و گاز و پتروشیمی از اعتصاب سراسری کامیونداران حمات کردند. آنها در بیانیه ای که منتشر کردند نوشتند:

“به مقاومت و اتحاد شایسته و تحسین‌برانگیز رانندگان کامیون درودمی‌فرستیم و از حقوق این عزیران تا آخر دفاع می‌کنیم.

ما جمعی از پرسنل صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در کشور همبستگی و حمایت خودمان را از اعتصاب سراسری کامیونداران و رانندگان سنگین کشور اعلام می‌کنیم. ما به مقاومت و اتحاد شایسته تحسین این عزیزان درود می‌فرستیم.

در شرایطی که حکومت آخوندی تلاش می‌کند با دامن زدن به اختلافات و ایجاد تشکلهای قلابی فرمایشی صنفی مانع هر گونه اتحاد و تشکل مستقل بین کارگران و زحمتکشان شود،‌شکل دادن این اعتصاب سراسری و استمرار مقاومت بر سر گرفتن حقوق برای ما بسیار تقدیر برانگیز است.

ما حمایت خود را از خواسته‌های برحق اعتصابگران شامل افزایش هفتاد درصد کرایه، پرداخت کرایه قبل از تخلیه بار، افزایش حقوق بازنشستگان رانندگان، برداشتن عوارض از ماشینهای سنگین،‌کاهش قیمت لوازم یدکی، کاهش حق بیمه و سایر خواسته‌های این صنف را اعلام می‌کنیم.

عده‌یی از همکاران ما که رانندگان نفتکش و حمل‌‌ و نقل تولیدات صنایع نفت و گاز هستند در این اعتصاب هم‌اکنون شرکت داشته و در تمامی مشکلات با سایر رانندگان سهیم هستند. به‌ویژه رانندگانی که در استخدام شرکتهای پیمانکاری صنعت نفت و گاز و پتروشیمی هستند دارای مشکلات مضاعفی بوده فاقد کوچکترین امنیت شغلی هستند.

ما نفتگران سراسر ایران، حمایت خودمان را تا به نتیجه نهایی رسیدن خواسته‌های اعتصابگران اعلام کرده و از احقاق حقوق این عزیزان تا به آخر دفاع می‌کنیم.

جمعی از پرسنل صنایع نفت و گاز پتروشیمی در ایران ـ

جمعه ۴ خرداد  ۱۳۹۷

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)