‌‏مهناز افشار هنرپیشە محبوب و سرشناس در هفته‌های گذشته چندین توییت با هشتگ #دختران_خیابان_انقلاب منتشر کرده و از جمله نوشته است: «با دستکاری سکو و یا حتی کشیدن سیم خاردار صورت مسئله پاک نمی‌شود.» او همچنین درباره مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر نوشته بود:‌ «صدا و سیما امسال هم مثل همه این سال‌ها مراسم اختتامیه را جوری نشون داد که گویا تقریبا هیچ‌ زنی توی سالن نیست. نمی‌دونم این چه تصادفیه که #خیابان_انقلاب می‌رسه به #خیابان_آزادی … از ما که گذشت ولی بقیه زنان این مملکت رو اگر نشون هم نمی‌دن، لااقل ببینن!»

این همدلی و همگامی خانم افشار با مردم قابل تحسین بود. ولی مدتی بعد مهناز افشار با حضور در سریال گلشیفته، مسایلی را برملا کرد. از جمله اینکه حضور مهناز افشار با چادر در این سریال بعنوان پشت پا زدن بە آرمان‌هایی که ما دختران مدافع آن هستیم، تلقی شد و اتهام اینکە نظام و سپاه با سلبریتی‌ها در ارتباط هستند را تقویت کرد.

بخش تعجب برانگیز ماجرا آن جاست که در این سریال با نقد اجتماعی و تلاش برای آگاه‌سازی مخاطب از عمل تغییر جنسیت مواجه نیستیم، بلکه این موضوع دستمایه‌ای برای شوخی‌های سطح پایین است. اگر شوخی‌های سطح پایین و تأثیرشان در تداوم ذهنیت منفی افراد جامعه را نادیدە گرفت، از بار روانی این شوخی‌ها روی افرادی که تغییر جنسیت داده‌اند و با خانواده و جامعه در جدال‌اند، نمی‌توان گذشت.
‌‏
دختر یا پسری که به دلیل مشکل ترنسکشوال (دو جنسیتی) ناچار به تغییر جنسیت است، چرا باید مورد تمسخر قرار بگیرد؟! و چرا این بازیگران به نادیدە گرفتن روحیە این قشر جامعە تن می‌دهند؟! براستی چرا با دستمزد پروژەای تلویزیونی، همه آرمان‌ها، احترام‌ها، حمایت‌ها و حرف‌هایی که زده‌اید را نادیده میگیرید؟

محسن تنابنده یکی از هنرمندانی است که با دیدن پول میلیاردی دست و پایش سست شد و تن به کاری داد که به مذاق مردم خوش نیامد، سرانجام دیدید که چگونه از چشم مردم افتاد. ما مردم شما را سلبریتی کردیم و ما مردم باعث محبوبیت شما شده‌ایم. نگذارید چنین استنباط شود کە شما در ظاهر مدافع ما مردم هستید و با ظاهرسازی‌های مجازی قصد فریب مردم را دارید. خانم افشار لطفا با مردم بمانید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com