آن ويدكومب، نماينده پيشين مجلس، پرنس هري و مگان ماركل را براي ابراز حمايتشان از جرم زدايي همجنسگرايي در كشورهاي مشترك المنافع مورد انتقاد قرار داد. پرنس هري، ششمين فرد در خط سلطنت، و همسرش در جلسه اين ماه شوراي مشترك المنافع، هنگام ديداربا فعالان حقوق دگرباشان جنسی اعلام كردند كه براي پايان دادن به آزار و اذيت دگرباشان جنسی در كشورهاي مشترك المنافع مبارزه خواهند کرد.

٣٦ كشور از مجموع کشورهای مشترك المنافع هنوز همجنسگرايي را بر اساس قانون مجازات ضد همجنسگرايي است كه در طول استعمار انگلستان تحميل شد و هرگز از بين نرفت، جرم انگاری میکند. پرنس هري به اين فعالان گفت :”اكنون زمان اين است كه اذعان كنم كه دربرگیری دگرباشان جنسی و حفاظت از حقوق همه – از جمله حقوق دگرباشان – به نفع همه است.”

ماركل نيز به اين گروه گفت كه او باور دارد كه حقوق برابر برای دگرباشان از حقوق بنيادينی است كه هر كس بايد از آنها برخوردار شود. اظهارات آنها ظاهرا ويدكومب،سياستمدار محافظه كار و كسي كه يك مخالف سرسخت حقوق دگرباشان است را آزرد.

ويدكومب در روزنامه ديلي اكسپرس نوشت :”شك هاي من درباره ي ماركل زماني به حقيقت پيوست كه گزارشهايي مبنی بر حمایت وی و هری از حقوق دگرباشان در مطبوعات چاپ شد.”

او افزود :”اولا، اعضاي سلطنتي از حقوق پشتيباني نميكنند، آنها از گرفتاري ها پشتيباني ميكنند. همان كاري كه ديانا با قربانيان ايدز و مينهاي زميني به شکلی موثر انجام داد. حمایت ازحقوق وظیفه سياستمداران و گروه هاي فشار است ، به خصوص وقتی که در مورد مسائل جنجال برانگیز باشد.”

ويدكومب افزود :”دوما، عجب هفته اي كه هر عضوی از خانواده سلطنتي بخواهد در چنین بحث هایی شركت كند، آن هم زماني كه كنفرانس کشورهای مشترك المنافع ، جایی که پرنس چارلز در آينده در راس آن خواهد بود، در حال برگزاری بوده، محل مذاكراتی حساس و سرنوشت ساز شود، به طوری که بعضي از اسقف ها در مورد اینکه كشورشان درباره موضوع حقوق دگرباشان توسط ترزا مي، تحت فشار قرار گرفته است، ابراز نگراني كنند. نتبجه این عملکرد، امتیاز صفر از ده برای انتخاب غلط واژه ها و زمانبندی درگیر شدت در چنین بحث هایی است.”

در حالی که ويدكومب علاقه زیادی به سخن گفتن ندارد، به ستایش عضو آینده خانواده سلطنتی را برای نشستن در سکوت و کف زدن در یک کنسرت برای جشن تولد ملکه الیزابت ستود.

ويدكومب،وزير پيشين محافظه كار است كه دهه ها مشغول مبارزه با اصلاحات برای حقوق برابر در انگلستان نمود. او که از سال ١٩٨٨ تا ٢٠١٠، نماينده محافظه كار مجلس از ميداستون و ويلد بود، با تاکید بر مواضعی شديدا همجنسگراستیز، به هر فرضتي که موجب برابری حقوق دگرباشان جنسی بشود، رای منفی داد. ويدكومب در طول ٢٣ سال نمايندگي مجلس، مخالف هر معيار برابري خواهانه براي دگرباشان، از جمله سن برابر در رضايت طرفين، حذف بخش ٢٨ قانون، قانون برابري، اتخاذ فرزند توسط زوج های همجنسگرا و قانونی شدن رابطه مدني بوده است.

او پيش از اين نيز از اجرایی شدن درمان همجنسگرايي دفاع نموده و ادعا كرد كه افراد بايد آزادي داشته باشند تا عليه همجنسگرايان تبعيض قايل شوند. او در سال ٢٠١٢ در ستونی از روزنامه، نبود و ممنوعیت ارائه خدمات درمانی براي مردان همجنسگرايي که نمیخواهند همجنسگرا باشند را مورد پرسش قرار داد.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:
‏‎فیس بوک ما:
وب سایت ما:‏
‏‎صفحه خبر وب سایت :
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
‏‎‏سایت خودنویس: ‏‎‏
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
سایت پلنت ترنسجندر:
 مترجم : احسان پارسي
ويرايش : ارسلان

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

مطلب را به بالاترین بفرستید

این مطلب خلاف آیین نامه تریبون است؟ آن را به ایمیل tribune@radiozamaneh.com گزارش کنید