سازمان حقوق بشر ایران، ۳۱ فروردین ۱۳۹۷: یک زندانی که به اتهام قتل عمد به اعدام (قصاص نفس) محکوم شده بود در زندان مرکزی زنجان اعدام شد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، حکم یک زندانی که با اتهام قتل عمد به اعدام (قصاص نفس) محکوم شده بود، صبح روز یکشنبه ۲۶ فروردین ماه در زندان مرکزی زنجان به اجرا درآمد.

هویت این زندانی صباح امانی اهل نقده احراز شده است. وی از تیر ماه ۱۳۹۰ به اتهام قتل یک راننده تاکسی در زنجان بازداشت و هفت سال گذشته را در زندان بسر برده بود.

یک منبع مطلع در خصوص پرونده وی گفت: «صباح امامی در یکی از پمپ بنزین‌های زنجان کار می‌کرد و برای مدت چندین سال با یک راننده تاکسی به نام طاهر- ح که او هم اهل نقده بود مشکل مالی داشتند. ماجرا این بود که صباح سال ۸۹ به میزان ۲۳۰ کیلوگرم گندم به طاهر فروخته بود، ولی طاهر نتوانست پول گندم‌ها را پرداخت کند و در ‌‌نهایت اختلاف این دو به قتل طاهر منجر شد.»

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده است.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com