سایت کاریابی و آگهی های استخدام کارزیلا برای گسترش فرهنگ مددکاری، برنامه های انسان دوستانه، امور خیریه و فعالیت های مفید برای جامعه تسهیلات جدیدی برای انتشار آگهی دعوت به همکاری از داوطلبان را ایجاد نموده است.
این فرصت شامل امکان آگهی دعوت به همکاری از سوی موسسات و انتشار رزومه افراد داوطلب می باشد و امیدواریم بتوانیم محیطی را فراهم آوریم تا برنامه ها و پویش های عامل المنفعه با مشارکت بالای افراد علاقمند هرچه موفق تر انجام پذیرند.

تاکنون و به صورت استاندارد مورد استفاده در اغلب سایت های کاریابی، آگهی های استخدام منتشر شده در سایت کارزیلا در یکی از این شش دسته آگهی استخدام طبقه بندی می شدند: استخدام برای کار از منزل ، استخدام برای کار پاره وقت یا نیمه وقت، استخدام برای کارهای موقت، استخدام برای کارهای دایم و تمام وقت، استخدام کارآموز و استخدام برای کارهای پیمانفرد یا Freelance. اما از امروز نوع جدیدی از مشاغل به دسته بندی آگهی های استخدام بر اساس نوع شغل افزوده شده است،کار های داوطلبانه عنوان دسته بندی جدید در آگهی های استخدام کارزیلا می باشد.

 

مطابق تعریف، کار داوطلبانه فعالیتی همراه با احسان و از خود گذشتگی می باشد که برای پیش برد اهداف انسان دوستانه و بالابردن کیفیت زندگی انسان ها انجام می پذیرد. هر چند مشارکت در فعالیت های نوع دوستانه و داوطلبانه به صورت معمول بدون دستاورد و چشم داشت مادی می باشد اما فعالیت های داوطلبانه بواسطه دستاورد های معنوی و بدست آوردن مهارت های مختلف، معاشرت های سازنده و توسعه ارتباطات اجتماعی  همزمان با انجام فعالیت های مفرح و دست جمعی  دارای محبوبیت و شهرت فراوان می باشد. در این مقاله ( انگلیسی) می توان به تاثیرات گسترده و سازنده مشارکت در فعالیت های داوطلبانه برای شخص داوطلب پی برد، تقویت اعتماد به نفس، آماده شدن برای موفقیت های اجتماعی، ایجاد ارتباطات مفید با افراد مختلف و حتی درمان افسردگی از جمله مزایای مشارکت های نیکوکارانه برشمرده می شوند.

تشریح دقیق برنامه سایت  کارزیلا برای گسترش مشارکت های داوطلبانه:

تعریف شدن – کارهای داوطلبانه – به عنوان یکی از دسته های مشاغل در سایت کارزیلا به این معناست که افراد و موسساتی که برای اهداف نوع دوستانه در پی جذب داوطلبان علاقمند هستند  می توانند به عنوان کارفرما در سایت ثبت نام کنند و آگهی های استخدام را با عنوان آگهی دعوت از داوطلبان برای موقعیت های کاری مورد نیاز منتشر نمایند. همچنین افراد علاقمند به داوطلب شدن برای اهداف و برنامه های عام المنفعه و انسان دوستانه  نیز می توانند به عنوان کارجو در سایت ثبت نام کنند و یک رزومه  برای کار های داوطلبانه به صورت عمومی منتشر نمایند.

در حقیقت کارزیلا دربرگیرنده اطلاعات افراد علاقمند به داوطلب شدن و آگهی های جذب داوطلب می باشد با توجه به منابع مالی محدود موسسات غیر دولتی برای انجام رنامه های خود، این سایت می تواند با کمک به تامین نیروی های داوطلب یکی از مسایل سد راه برنامه های عام المنفعه را از میان بردارد. به طور حتم هر برنامه خوبی که نیتی انسانی را دنبال می کند هواخواهان بیشماری دارد و چنانچه با اطلاع رسانی صحیح این برنامه ها و نیازهای اجرایی شدن آنها به اطلاع افراد علاقمند برسد با حس نوع دوستی که در جامعه خود سراغ داریم به حتم بخش زیادی از نیازهای نیروی انسانی در موسسات خیریه برآورده خواهد شد.

 

چه کسانی می توانند برای جذب داوطلبان آگهی بگذارند؟

هر فرد حقیق و حقوقی که برای اهداف غیر مادی، غیر شخصی و غیر سیاسی نیاز به کمک سایر علاقمندان با اهدافی مشترک احساس می کند می تواند ضمن اعلام دقیق برنامه و نیازهای خود به صورت دقیق و تشریح شیوه و جزئیات همکاری برای انتشار آگهی اقدام نماید. به عنوان نمونه: موسسات خیریه، سازمان های غیر دولتی یا NGO ها، نهادهای متصدی امدادرسانی نظیر هلال احمر یا یونیسف، انجمن های صنفی، تشکل های دانشجویی و دانش آموزی، فعالین امور خیریه ، فعالین محیط زیست، نهادهای آموزشی که واقعا غیر انتفاعی هستند، و حتی افراد حقیقی که برنامه ای خیریه دارند. در کنار این افراد نیازمند نیز می توانند برای دریافت کمک از داوطلبان علاقمند آگهی منتشر کنند مثلا پدری که توان تقبل هزینه های جراحی فرزندش را ندارد و به دنبال پزشک خیرخواهی می گردد که بدون دستمزد عمل جراحی را انجام دهد نیز می تواند درخواست خود را به صورت آگهی منتشر کند و تشخیص مشارکت یا عدم مشارکت در برنامه های اعلام شده به صورت طبیعی با داوطلبان محترم است.

آگهی ها چه مضمونی می توانند داشته باشند؟

آگهی های درخواست کمک های مردمی تنها باید شامل آگهی برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز باشد به معنای دیگر هیچگونه درخواستی برای کمک های نقدی، کالاها و سایر امکانات مورد نیاز در سایت کارزیلا قابل انتشار نیست چون زمینه تخصصی فعالیت این سایت در امور استخدامی و مدیریت منابع انسانی می باشد. توجه فرمایید که برنامه های اعلام شده در آگهی می بایست  با قوانین  مربوطه در کشور ایران  در تطابق باشد.

چه کسانی می توانند داوطلب شوند؟

همه ما، هر کسی با هر توانایی یا ضعفی حتمن می تواند برای سایر هم نوعان خود مفید واقع شود. مشارکت های انسان دوستانه و امور خیریه حق هر انسانی است جدای از اینکه سن، تحصیلات، تجارب، توانایی، ضعف ها و سلیقه های هر یک از ما چیست بدون شک می توانیم با صرف مقداری از وقت و توان خود برای اهداف والا و مشترک سطح زندگی خود و هم نوعانمان را بالاتر ببریم، دردی را درمان باشیم و دستی را بگیریم. گاهی کمک ها و فعالیت ها از هر فردی در هر سنی ساخته است گاهی نیاز به تخصص های خاص است و گاهی شرایط خاص جسمی لازمه مشارکت می باشد اما خیلی از برنامه ها نیز می توانند حتی با مشارکت افراد از کارافتاده یا معلول اجرایی شوند دوران جنگ و حوادث ناگوار زلزله های منجیل، بم و آذربایجان تجارب ارزشمندی را در اختیار نسل حاضر قرار می دهد گاهی کارهای کوچکی مثل بافتن یک کلاه پشمی، جمع آوری و بسته بندی کمک های مردمی و مشارکت هایی از این قبیل اهمیتی حیاتی و تاثیری بزرگ در سرنوشت  یک ملت و هریک از افراد جامعه دارند، حتی در شرایط عادی تعداد زیادی افراد از کار افتاده، بیماران، کودکان بی سرپرست، معلول نیازمند حمایت سایر افراد جامعه هستند. همیشه هم برنامه های جمعی در مواقع بد و در پی حوادث ناگوار به کار نمی آیند، مشارکت در یک برنامه پاکسازی محیط زیست، درختکاری، پذیرایی از مسافران نوروزی، آموزش مهارت های مختلف و بسیاری برنامه دیگر نیز از جمله مشارکت های ارزشمند و عام المنفعه محسوب می شوند.

ما دو راهنمای زیر را برای تشریح دقیق تر چگونگی استفاده از امکانات سایت کارزیلا در فعالیت های داوطلبانه منتشر کرده ایم که علاقمندان بتوانند براحتی از این امکانات بهره مند شوند.

راهنمای افراد و موسسات برای جذب نیروی های داوطلب

راهنمای افراد علاقمند برای مشارکت در فعالیت های داوطلبانه

 

 

یادآوری می شود کلیه خدمات سایت کارزیلا برای همه کاربران و برای انتشار آگهی ها صد درصد رایگان می باشد. در عین حال از کاربران محترم خواهش می کنیم مقررات استفاده از سایت را مطالعه و به آن احترام بگذارند.

 

از کجا شروع کنیم؟

از همین جا و همین لحظه، این برنامه را به اطلاع افراد و موسساتی که مشغول فعالیت های خیریه هستند برسانید، به دوستان یا اشنایانی که علاقمند به مشارکت در طرح های انسان دوستانه هستند اطلاع دهید که توانایی و آمادگی خود را اعلام دارند، اگر سایت یا وبلاگ دارید چنین امکانی را به مخاطبان خود اطلاع دهید. درجریان قراردادن دوستان فعال در شبکه های اجتماعی نیز کمک موثری برای آگاه کردن علاقمندان از چنین فرصتهایی است.

علاوه بر مطالعه راهنمای های فوق، همچنین بازدید از سایت و استفاده از امکانات آن،  می توانید از طرق زیر نیز با ما و سایر علاقمندان همراهی کنید:

پیج کارزیلا در فیسبوک    پیج کارزیلا در گوگل پلاس   کارزیلا در توییتر   کارزیلا در لینکداین     فرم تماس با ما

ایده ها و نظرات شما کمک مهمی محسوب می شود لطفا  نظرات خود را با ما و سایر مخاطبان در میان بگذارید.

با سپاس

تیم سایت کاریابی و استخدام کارزیلا

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)