Photo: (BAZUKI MUHAMMAD/REUTERS) تصویر: دانشجویان و هواداران حزب اسلام‌گرای مالزی در تظاهرات علیه برگزاری کنسرت آدام لمبرت خواننده همجنسگرای آمریکایی (۲۰۱۰)

مسابقه اصلاح همجنسگرایی دانشجویان خشم فعالان در مالزی را برانگیخت

برنامه‌ای دانشجویی با عنوان «بازگشت به فطرت» در دانشگاه دولتی در مالزی برگزار شد که هدف آن «کمک» به دانشجویان ال‌جی‌بی‌تی و کوییر برای تغییر و اصلاح از طریق «بازگشت به فطرت طبیعی‌شان» اعلام شد.
در کتابخانه مسجد دانشگاه می‌توان مسئولان این مسابقه را یافت: «تلاش ما این است که مردم را آموزش دهیم. نگاه ما به مسئله ال‌جی‌بی‌تی نگاه اصلاحی است. نه پیگرد قانونی. نه محکوم کردن.»

انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه ساینز هدف این کار را جلوگیری از اشاعه «فرهنگ ال‌جی‌بی‌تی» در مالزی بر خلاف اصول اسلامی عنوان کرد.

از پوسترهای برنامه خطاب به افراد ال‌جی‌بی‌تی: «خداوند توبه بندگانش را می‌پذیرد و گناهانشان می‌گذرد.» NBCNEWS

این درحالی است که فعالان گروه حمایت از ترنسجندرها می‌گویند این رویداد تنها یک نمونه است و روند «اصلاح ال‌جی‌بی‌تی از راه اسلام» در مالزی شیوع یافته. نمونه‌های برنامه‌های هموفوبیک با حمایت دولت فراوان است.

فرهنگ و مذهب در مالزی همپای هم هستند. برگزاری چنین برنامه‌هایی با حمایت سازمان آموزش عالی و دانشگاه‌ها این پیام را به جامعه می‌فرستد که همجنسگرا، دوجنسگرا یا ترنسجندر بودن بیمارگونه است و باید درمان شود.

 

در سال گذشته نیز وزارت بهداشت مالزی مسابقه‌ای برای نوجوانان برگزار کرد و از شرکت‌کنندگان خواست ایده‌هایی برای «جلوگیری از همجنسگرایی و ترنسجندریسم» ارائه دهند. این موضوع به خشم فعالان منجر شد و وزارت بهداشت برنامه خود را تغییر داد.

در سال ۲۰۱۲ مقامات مالزی به هدف کمک به معلمان و والدین به تشخیص نشانه‌های همجنسگرایی در کودکان راهنماهایی انتشار داده و سمینارهایی برگزار کردند.

رابطه همجنسگرایانه، سکس دهانی و سکس مقعدی در مالزی جرم و مجازات آن زندان است. هموفوبیا و خشونت همجنسگراستیزانه و ترنس‌ستیزانه به صورت گسترده‌ای در سطح کشور مشاهده می‌شود.

Photo: (BAZUKI MUHAMMAD/REUTERS)
تصویر: دانشجویان و هواداران حزب اسلام‌گرای مالزی در تظاهرات علیه برگزاری کنسرت آدام لمبرت خواننده همجنسگرای آمریکایی (۲۰۱۰)

منابع:
https://goo.gl/bd4yeD
https://goo.gl/MPNXFH

مرتبط:

موفقیت فعالان ال‌جی‌بی‌تی مالزی در مقابله با فراخوان فیلمسازی علیه همجنسگرایی
https://goo.gl/sP4uYS

مالزی: تجاوز و قتل نوجوانی که فکر می‌کردند همجنسگراست
https://goo.gl/1DgFMN

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com