افراد هستند که در مرحله‌ای از زندگی دچار افکار خودکشی می‌شوند. افکار خودکشی به این معنی نیست که فرد دیوانه، ضعیف یا ازنظر فکری ناقص است؛ فقط به این معنی است که فرد در آن لحظه‌ی خاص، درد زیادی را تجربه می‌کند که برایش دشوار است با آن کنار بیاید.

در این لحظات دردها و رنج‌هایش در چشم او دائمی و غیرقابل‌تحمل و حل نشدنی هستند اما با گذشت زمان و دریافت حمایت از افراد متخصص، این احساسات و افکار از بین می‌روند و فرد درمی‌یابد که می‌تواند بر مشکلاتش غلبه کند.

من دارای افکار خودکشی هستم، چه چیزی را نیاز دارم بدانم؟

مهم نیست در حال حاضر در حال تجربه چه میزان درد و رنج هستید، شما در این تجربه تنها نیستید. بعضی از بهترین افراد، کسانی که بسیار مورد تحسین هستند، کسانی که بسیار موردنیاز هستند و افراد با استعداد وجود دارند که دقیقاً جایی بوده‌اند که الآن شما هستید.

افراد ممکن است در هنگام افسردگی و از دست دادن همه‌ی امیدها به گرفتن جان خود فکر کنند اما رنج ناشی از افسردگی قابل درمان است و امید را می‌شود دوباره ایجاد کرد.

مهم نیست که در چه وضعیتی قرار دارید، کسانی هستند که به شما نیاز دارند. مکان‌هایی که می‌توانید در آنجا تغییری ایجاد کنید و تجربیاتی که به شما یادآوری کنند که زندگی ارزش زندگی کردن را دارد.

شجاعت واقعی می‌خواهد که با مرگ مواجه شوید و از آستانه‌ی آن قدم به عقب بردارید. می‌توانید از این شجاعت برای رویارویی با زندگی استفاده کنید و مهارت‌های مقابله علیه افسردگی را یاد بگیرید و برای ادامه مسیر زندگی خود قدرت پیدا کنید.

به یاد داشته باشید:

۱. احساسات شما ثابت نیستند. آنچه امروز احساس می‌کنید ممکن است مانند احساسات روز قبل نباشد و یا احساسی که فردا یا هفته آینده خواهید داشت.

۲. چیزهای زیادی وجود دارد که هنوز می‌توانید در زندگی خود انجام دهید.

۳. مناظر، صداها و تجربیاتی در زندگی وجود دارد که توانایی بهتر کردن حالتان را دارد و دلتان برایشان تنگ خواهد شد.

۴. توانایی شما برای تجربه احساسات لذت‌بخش با توانایی شما برای تجربه احساسات مضطرب کننده برابر است.

اگرچه ممکن است به نظر برسد که درد و ناراحتی شما هرگز پایان نخواهد یافت، مهم است بدانید که بحران‌ها معمولاً موقتی هستند. راه‌حل‌ها اغلب پیدا می‌شوند، احساسات تغییر می‌کنند، رویدادهای مثبت و غیرمنتظره رخ می‌دهند.

به یاد داشته باشید: خودکشی یک راه‌حل دائمی برای یک مشکل موقت است.

به خودتان وقت لازم را بدهید تا چیزها تغییر کند و درد فروکش کند.

در بدو بروز افکار خودکشی به خود قول بدهید که هیچ کار خطرناکی نمی‌کنید به خود بگوئید من ۲۴ ساعت یا یک هفته صبر می‌کنم و هیچ کار خطرناکی نمی‌کنم. فکر و عمل دو مسئله متفاوت هستند افکار خودکشی شما لازم نیست حتماً عملی شوند.

از مصرف الکل و مواد مخدر خودداری کنید. در حالت مستی یا وقتی‌که تحت تأثیر مواد هستید افکار خودکشی و و قدرت افکار پراکنده و بیهوده قوی‌تر می‌شوند.

افکار خودکشی را در ذهن خود نگه ندارید. بسیاری از ما متوجه شده‌ایم که اولین گام برای مقابله با افکار و احساسات خودکشی این است که آن‌ها را با کسی که به آن اعتماد داریم به اشتراک بگذاریم.افرادی مانند روانشناس‌ها، دوست صمیمی، اعضای خانواده، شریک زندگی ، معلم یا مربی یا پزشک خانوادگی.

کسی را پیدا کنید که به او اعتماد دارید و به آن‌ها بگوئید که چقدر اوضاع برایتان دشوار است. اجازه ندهید ترس، شرم و خجالت مانعی برای دریافت کمک شود و اگر اولین فردی که به با صحبت می‌کنید شما را درک نکرد به دنبال شخص دیگری بروید و با آن‌ها صحبت کنید. حتی صحبت کردن در مورد دشواری‌های زندگی‌تان که شما را به‌جایی که هستید رسانده‌اند، می‌تواند فشار زیادی را که در درون شما جمع شده را تخلیه کند و به شما کمک کند تا راهی برای مقابله با آن پیدا کنید.

امیدوار باشید. افراد زیادی در شرایط مشابه شما بوده‌اند که موفق شده‌اند این افکار و احساسات را مدیریت کنند و از آن عبور کنند.

برگرفته از: https://bit.ly/2qc3y6a

#مرکز_مشاوره_رنگین_کمانی را در دیگر شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

پیامک در تلگرام

کانال تلگرام

اینستاگرام

فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com