سازمان حقوق بشر ایران؛ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۶: محمد نجفی، وکیل پایه یک دادگستری زندانی، در شعبه اول بازپرسی اراک تفهیم اتهام و از وی دفاع آخر اخذ شده است. برخی منابع از احتمال صدور حکم برای وی خبر دادند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز پنج‌شنبه ۲۴ اسفند ماه، محمد نجفی، وکیل پایه یک دادگستری در شعبه اول بازپرسی اراک مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و از وی دفاع آخر اخذ شد. پرونده وی پیش از این در دادگستری شازند در حال رسیدگی بوده است.

محمد نجفی که روز دوشنبه ۲۵ دی ماه بازداشت شده بود، پیش از بازداشت مسئله مرگ مشکوک وحید حیدری یکی از بازداشت شدگان اعتراضات دی ماه در کلانتری ۱۲ رضوی شهر اراک را پیگیری می‌کرد.

یک منبع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “در کل ۹ اتهام به محمد نجفی وارد شده که وی تمام این اتهامات را رد کرده است. یکی از اتهامات این وکیل دادگستری بر پایه شکایت نیروی انتظامی به وی وارد شده است.”

این منبع همچنین افزود: “به نظر میرسد مسئولان عزمشان را برای صدور حکم جزم کرده اند و قصد دارند این پرونده را بصورت جدی پیگیری کنند.”

پیشتر محمد نجفی در خصوص مرگ وحید حیدری به سازمان حقوق بشر ایران گفته بود: “کسانی که جسد را دیدند در قسمت چپ شقیقه وحید حیدری یک شکافتگی دیده‌اند و هم یک برآمدگی بر روی سر که می‌تواند ناشی از ضربه شدید باتون به سر باشد. قضیه تدفین هم بسیار امنیتی بود و خودشان قبر دادند و گفتند باید در این قبر دفن بکنید و هیچ گزارشی هم از جمله گزارش پزشکی قانونی تا کنون به خانواده حیدری نداده‌اند. هیچ پاسخگویی تاکنون وجود نداشته و خانواده هم چیز بیشتری نمی‌داند.”

محمد نجفی هم اکنون در بند ۸ زندان مرکزی اراک نگهداری میشود و قرار بازداشت وی بتازگی تمدید شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)