تاب مخالفت‌های صلح‌طلبانه را داشته باشید

رؤسای محترم قوای مقننه، مجریه، قضاییه
و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی؛

ما زنان مستندساز به اقتضای حرفه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خود شاهد نابسامانی‌ها و کمبودهای فراوانی در حوزۀ زنان هستيم و همواره تلاش کرده‌ایم با حضور در سخت‌ترین موقعیت‌ها، انعکاس‌دهندۀ این مشکلات باشیم. اما اکنون به شدت از رفتارهای خشونت‌آمیزِ اِعمال‌شده بر زنانی که به شکلی مسالمت‌آمیز خواهان حجاب اختیاری و حق انتخاب پوشش هستند، خشمگین و آزرده‌خاطر هستیم. قانون و شرع به مجریان و ضابطان آن مجوز نداده است تا با زنانی که بدون هرگونه خشونت، به حجاب اجباری که آن را ناعادلانه می‌دانند و معترض هستند، با ضرب و شتم، توهین و انتساب افتراهای ناروا برخورد کنند.
شما متعهد به اجرا و نظارت بر حُسن اجرای قانون هستید. اما آن‌چه اکنون شاهد آن هستیم برخورد خشن و غیرانسانیِ مأموران و ضابطان قانون با شهروندان معترض است.
در زمانی که وجوب پوشش موی سر مورد اجماع علمای دین نیست و بسیاری از آن‌ها اجبار در این امر را مغایر با دستوراتِ اسلام می‌دانند، این‌گونه رفتارهای خشونت‌آمیز و غیرمدنی در برابر اعتراض مسالمت‌آمیز و صلح‌طلبانۀ دختران خیابان انقلاب، قبل از هر چیز اعتبار شما را در صحنه‌های داخلی و بین‌المللی زیر سؤال خواهد برد.
مجریان شما در برابر دیدگان شهروندان، دختران خیابان انقلاب را از سکوهایی که برای اعتراض مسالمت‌آمیزشان انتخاب کرده‌اند، به پایین پرت می‌کنند و دست و پایشان را می‌شکنند، و حتی می‌شنویم در خفا و بازداشت آنان را کتک می‌زنند.
انتظار ما از شما احترام به زنان سرزمین‌مان است که همواره با مشارکت در همۀ امور اجتماعی برای آبادانی این کشور کوشیده‌اند.
حرمت‌ها را حفظ کنید و تاب مخالفت‌های مدنی و صلح‌طلبانه را داشته باشید.
ما تنها ثبت‌کنندگان وقایع اجتماعی نیستیم. تاریخ هم آن‌ها را ثبت خواهد کرد.

آزاده آريامنش- سپيده ابطحی- مينا اكبری- سلمه اربابون- نگين احمدی- فاطمه احمدی- سونيا اسماعيلي- مهناز افضلی- پگاه آهنگرانی- شيرين برق‌نورد- تهمينه بهرام عليان- سوسن بيانی- آزاده بيزارگيتی- فرشته پرنيان- سعیده پوستی- زينب تبريزی- روناك جعفری- فرناز جورابچيان- الهام حسين زاده- سمیه حق‌نگهدار-فاطيما حيدری- ليلی خاتمی- افروز خانبلوکی- فیروزه خسروانی- لیلا خوانساری- فاطمه ذوالفقاری-سمانه راد- فریبا رستمی- سامره رضایی- ناهيد رضایی- آزادی رضاييان مقدم- مرجان رياحی- مونا زاهد- افسانه سالاری- رضوان سرمد- سحر سلحشور- آزاده سليميان- مريم شاپوريان- نيلوفر شانديز- فرحناز شريفی- پويان شعله‌ور- بهار شوقی- فريده صارمی- مژگا‌ صيادی- فائزه عزیزخانی- عطيه عطارزاده- سروناز علم‌بیگی- مریم فیروزی- گلبو فيوضی- مينا كشاورز – محدثه گلچين عارفی-نسيم مرعشی- نگار مسعودی- زهرا مشتاق- سحر مصيبی- عاليه‌ مطلب‌زاده- مهناز محمدی- مریم محمدی- ‌سونا مقدم- میترا منصوری- هميلا مويد- فاطمه موسوی- آزاده موسوی- نسيم نجفی- اعظم نجفيان- رايا نصيری-ليلا نقدی پری- ميديا واثقی- عاطفه يارمحمدی- حانيه يوسفيان

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)