ماف نیوز: یک تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر در ارومیه با تودیع وثیقه از زندان مرکزی این شهر آزاد شد. وی بدون محاکمه به زندان منتقل شده بود.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶، «آزاد پاویز» فرزند اسد از اهالی روستاى حقویران از توابع سلماس با تودیع وثیقه‌ی یکصد میلیون تومانی از زندان ارومیه آزاد شد. او در اعتراضات دی‌ماه در ارومیه دستگیر شده بود.

پیشتر یک منبع مطلع در رابطه با وضعیت آزاد پاویز گفته بود: «وی در بازداشتگاه امنیتى اداره‌ی اطلاعات شهرستان ارومیه مورد شکنجه قرار گرفته و پس از اتمام مراحل بازجویی، به بند معروف به معتادین زندان مرکزی این شهر منتقل شده بود.»

پیش از این سه نفر از بازداشتیهای اخیر این شهر به نامهای «متین خالدی»، «ابراهیم محمدپور» و «امین زنده‌دل» هم پس از اتمام مراحل بازجویی به بند جوانان زندان «دریا» منتقل شده‌ بودند.

در اعتراضات اخیر که «نه به گرانی» نام داشت و پس از آن وجهه‌ی همبستگی برای تغییر حاکمیت را به خود گرفت، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند که برخی از آنها تاکنون در بازداشت و‌ یا بلاتکلیفی به سر میبرند.
info@mafnews.de
ارتباط با ادمین تلگرام:
https://t.me/mafnews_admin

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)