رضا شهابی، فعال کارگری صبح امروز مورخ ۱۶ بهمن‌ماه از بند ۲۰۹ زندان اوین به بیمارستان اعزام شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، رضا شهابی، فعال کارگری، روز دوشنبه ۱۶ بهمن برای انجام معاینات پزشکی از بند ۲۰۹ اوین به بیمارستان اعزام شده است و پس از ساعاتی بار دیگر به اوین بازگردانده شد.

این فعال کارگری که از مردادماه در حبس به سر می برد، طی ماه های گذشته دو بار دچار سکته مغزی شده و نیازمند خدمات پزشکی تخصصی و بستری شدن در بیمارستان است؛ با این حال مقامات قضایی از آزادی وی خودداری می کنند.

رضا شهابی از ۱۸ دی ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری شده است.

رضا شهابی پیش تر با درخواست آزادی بی‌قید و شرط اعلام اعتصاب غذا کرد و روز پنجم مهر در پی وعده‌های یک مقام امنیتی مبنی بر رسیدگی به خواسته هایش، پس از ۵۰ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد اما تا کنون اقدامی برای رسیدگی به پرونده وی نشده و همچنین از حق درمان نیز محروم مانده است.

صبح روز هجدهم مردادماه رضا شهابی برای سپری کرد باقیمانده حبس خود به زندان رجایی شهر مراجعه کرد اما به دلیل «غیبت» و همچنین اجرایی شدن «یک سال حبس در پرونده سال ٩٣ به اتهام تبلیغ علیه نظام»، مدت‌زمان محبوس بودنش از سه ماه به هفده ماه افزایش یافته است.

دادستانی به خانواده این فعال کارگری اعلام داشته که وی باید تا ۱۸ دی‌ماه ۹۷ در زندان باشد.

پنج ماه از این محکومیت به طور غیرقانونی به دلیل «غیبت» برای آقای شهابی اعمال شده در حالی که وی طی این مدت با تأییدیه پزشکی قانونی در مرخصی استعلاجی به سر برده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)