اغلب اعضای اقلیت جنسی و جنسیتی که در یک رابطه‌ی جدی و متعهدانه هستند متأسفانه مسائلی را تجربه می‌کنند که یک زوج دگرجنس‌گرا شاید هرگز با آن‌ها روبه‌رو نشوند. مسائلی که در ظاهر بی‌اهمیت هستند اما بار روانی، استرس و اضطراب زیادی را بر دوش اعضای جامعه اقلیت جنسی و جنسیتی قرار می‌دهند و به‌مرورزمان باعث فرسوده‌ شدن روان آن‌ها می‌گردد.

▪️ هر بار که با یک فرد غریبه یا سیستم خدماتی روبه‌رو می‌شوید جنگ درونیِ آشکارسازی کردن یا نکردن در شما و شریک زندگی‌تان آغاز می‌شود. موقعیت‌هایی مانند خرید مایحتاج، لباس یا وسایل منزل، اجاره آپارتمان یا حتی رزرو میز در رستوران! آیا این غریبه برای آشکارسازی قابل‌اعتماد است؟ آیا از جانب او خطری ما را تهدید خواهد کرد؟ آیا می‌شود به نحوی بدون آشکارسازی کردن، کار خودمان را پیش ببریم؟
اما چند فرد دگرجنس‌گرا می‌شناسید که حتی برای رزرو یک میز و داشتن قراری عاشقانه بارها این سؤالات را از خود بپرسند؟

▪️ در هنگام سفر یا حضور در مکان‌های عمومی تصمیم می‌گیرید تا رابطه‌ی خود و شریکتان را مخفی کنید. برای سالگردتان ترتیب سفری کوتاه را می‌دهید اما در تمام مدت باید هوشیار باشید که دست او را نگیرید، زیادی عاشقانه رفتار نکنید! یکدیگر را نبوسید و هر رفتاری که به دیگران نشان دهد شما از دو دوست صمیمی رابطه‌ای فراتر دارید را کنترل و سانسور کنید!

▪️ در هنگام خداحافظی حتی اگر شریکتان به سفری طولانی می‌رود و شما بسیار غمگین هستید باید خود را کنترل کنید که او را نبوسید و خداحافظی عاشقانه‌ای نداشته باشید در عوض در تاریک‌روشن پارکینگ فرودگاه یا حتی در منزل مراسم خداحافظی را اجرا می‌کنید و با قلبی سنگین مثل یک دوست معمولی در سالن فرودگاه برای عشق زندگی‌تان دست تکان می‌دهید.

▪️ افراد دیگر، رابطه‌ی عاشقانه‌ی شمارا به رسمیت نمی‌شناسند، تلاش شما برای ساختن زندگی رؤیایی‌تان ازنظر آن‌ها یک دوره گذرا و موقت است! مثلاً مردان در برابر زوج‌های لزبین اغلب طوری رفتار می‌کنند که گویی رابطه‌ی آن‌ها به‌اندازه‌ی یک رابطه‌ی دگرجنس‌ گرایانه جدی و متعهدانه نیست.

▪️ حتی اگر هیچ شباهت ظاهری با شریک زندگی خود نداشته باشید بازهم ترجیح می‌دهند سؤال کنند که آیا خواهر هستید؟ نه؟ اوه پس حتماً دخترخاله یکدیگر هستید؟ سماجت اسطوره‌ای بعضی از افراد در نادیده گرفتن رابطه پارتنری هم‌جنس‌گرایان و این میزان از مقاومت‌ در ندیدن حقیقت، انسان را به تحسین و تعجب وامی‌دارد! دوست من خورشید در حال کور کردن شماست زمانش رسیده که باور کنید خورشید در آسمان است!

شاید برای یک زوج دگرجنس‌گرا این‌ها تنها مثال‌هایی ساده از زندگی روزمره باشند و حتی با خود بگویند که چی؟ شما جامعه LGBTQAI زیادی دارید قضیه را بزرگ می‌کنید! اما برای زوج‌های اقلیت جنسی و جنسیتی این مسائل تجربیات تلخ زندگی در جامعه‌ای دگرجنس‌گرا محور و هم‌جنس‌گرا ستیز و ترنسجندرستیز است.
قطره‌قطره آب ریختن روی سنگ به‌مرور سنگ را سوراخ می‌کند. فکر می‌کنید این قطرات روزانه چقدر بر روان اعضای جامعه LGBTQAI تأثیر می‌گذارند؟
راههای ارتباط با ما:
پیامک در تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com