رضا شهابی، فعال کارگری، از روز دوشنبه ۱۸ دی ماه به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، دادستانی تهران تأیید کرده است که رضا شهابی از روز دوشنبه ۱۸ دی ماه در بند عمومی ۲۰۹ زندان اوین به سر میبرد.

همزمان فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل روز گذشته در نامه ای به مقامات جمهوری اسلامی خواستار آزادی رضا شهابی شده است.

رضا شهابی در آذر ماه دو بار در زندان دچار سکته مغزی شد و طبق تشخیص پزشک می‌بایست به طور اضطراری به بیمارستان منتقل شود اما مسئولان زندان از اعزام او به بیمارستان خودداری کرده‌اند.

رضا شهابی پیش تر با درخواست آزادی بی‌قید و شرط اعلام اعتصاب غذا کرد و روز پنجم مهر در پی وعده‌های یک مقام امنیتی مبنی بر رسیدگی به خواسته هایش، پس از ۵۰ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد اما تا کنون اقدامی برای رسیدگی به پرونده وی نشده و همچنین از حق درمان نیز محروم مانده است.

صبح روز هجدهم مردادماه رضا شهابی برای سپری کرد باقیمانده حبس خود به زندان رجایی شهر مراجعه کرد اما به دلیل «غیبت» و همچنین اجرایی شدن «یک سال حبس در پرونده سال ٩٣ به اتهام تبلیغ علیه نظام»، مدت‌زمان محبوس بودنش از سه ماه به هفده ماه افزایش یافته است.

دادستانی به خانواده این فعال کارگری اعلام داشته که وی باید تا ۱۸ دی‌ماه ۹۷ در زندان باشد.

پنج ماه از این محکومیت به طور غیرقانونی به دلیل «غیبت» برای آقای شهابی اعمال شده در حالی که وی طی این مدت با تأییدیه پزشکی قانونی در مرخصی استعلاجی به سر برده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)