ماف نیوز: نیروهای وزارت اطلاعات یک شهروند دیگر را در مریوان بازداشت و به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات این شهرستان منتقل نمودند. همزمان سه بازداشتی دیگر در این شهر با تودیع وثیقه آزاد شده‌اند و همچنان از یک تن دیگر اطلاع دقیقی کسب نشده‌ است.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز سه‌شنبه ۱۹ دی‌ ۱۳۹۶، «ادریس شریفی» از اهالی شهرستان مریوان توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به محل نامعلومی منتقل گردید.

«ادریس شریفی»


بازداشت او بدون ارائه‌ی مجوز قانونی در محل کارش صورت گرفته است.

همزمان «امیر واحدی» و «عبدالرزاق محمودی» با تودیع وثیقه‌های یکصد و بیست میلیون تومانی آزاد شدند. آنها روز شنبه ۱۱ آذر از سوی نیروهای اداره‌ی اطلاعات این شهر بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی بازداشت شده بودند.

این افراد مشخصا متهم هستند که «از طریق برقراری ارتباط با اعضای احزاب کُردی در خارج از کشور با این گروههای سیاسی همکاری داشته‌اند.»

در گزارشی دیگر «آرام نیک‌پی» از اهالی روستای «نی» مریوان که شامگاه پنجشنبه ۹ آذر بازداشت شده بود، با تودیع وثیقه آزاد شده است.

در همین شهر از سرنوشت یک تن دیگر به نام‌ «تحسین دادرس» از اهالی روستای سردوش اطلاع دقیقی کسب نشده است که در روز نهم آذر توسط نیروهای اداره‌ی اطلاعات بدون اخطار قبلی مورد شلیک مستقیم قرار گرفته و پس از زخمی‌شدن بازداشت شده است.

اتهام وارده به این افراد از سوی این اُرگان امنیتی، «ارتباط با احزاب کُردی» بوده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)