به دنبال حمله ماموران انتظامی و نیروهای موسوم به لباس شخصی به تجمع اعتراضی خانواده رضا شهابی و دانشجویان و فعالان مدنی، کانون نویسندگان ایران در بیانیه‌ای این حمله و دستگیری برخی حاضران از جمله ربابه رضایی، همسر رضا شهابی را محکوم کرد:
«کانون نویسندگان ایران اقدام ماموران امنیتی و انتظامی در یورش سرکوبگرانه به تجمع اعتراضی (برای رضا شهابی) را محکوم می‌کند و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط رضا شهابی و دیگر زندانیان صنفی، سیاسی و عقیدتی است.»


متن کامل بیانیه کانون نویسندگان ایران در اعتراض به سرکوب تجمع برای حمایت از رضا شهابی:

به دنبال فراخوان ربابه رضایی، همسر رضا شهابی، فعال کارگری زندانی، قرار بود صبح روز پنجم دی ماه ۱۳۹۶ تجمعی اعتراضی از مردم و فعالان سندیکایی و دانشجویان در مقابل وزارت کار برگزار شود؛ اما ماموران امنیتی و انتظامی در همان دقایق آغازین تجمع، وحشیانه به ضرب‌وشتم مردم پرداختند و ده‌ها تن از جمله ربابه‌ رضایی را بازداشت کردند.
چندی پیش رضا شهابی با وجود اتمام دوره‌ی محکومیتش به زندان بازگردانده شد و در این مدت دو بار دچار سکته‌ی مغزی شده است. هشدار می‌دهیم که ادامه‌ی این روال ضد انسانی ممکن است به مرگ رضا شهابی بینجامد. مسئولیت هر گونه آسیب به جان این فعال کارگری متوجه حاکمیت است.
کانون نویسندگان ایران اقدام ماموران امنیتی و انتظامی در یورش سرکوبگرانه به تجمع اعتراضی امروز را محکوم می‌کند و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط رضا شهابی و دیگر زندانیان صنفی، سیاسی و عقیدتی است.

کانون نویسندگان ایران
۵ دی ۱۳۹۶

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)