پیش‌فرض‌ها و عقیده‌های غیرعلمی زیادی درباره‌ی سکس مقعدی (anal sex) وجود دارد مانند این‌که مردان بیشتر به آن علاقه دارند، این سکس برای زنان لذت‌بخش نیست، به‌جز تو همه این سکس را انجام می‌دهند، چیزی به‌عنوان ارضای مقعدی (anal orgasm) وجود ندارد و چیزهای مشابه دیگر.

این پیش‌فرض‌های غیرعلمی درباره‌ی سکس، آشکارا نادرست هستند؛ تنها کاری که این پیش‌فرض‌ها انجام می‌دهند آشکار ساختن این واقعیت است که مردم درباره‌ی سکس مقعدی (دهانی، واژنی یا شکل‌های دیگر سکس) به‌اندازه‌ی‌کافی صحبت نمی‌کنند. چراکه این بحث هم‌چونان در جریان اصلی گفتگو کمابیش تابو دانسته می‌شود.

چرا باید اما اینگونه باشد؟ سکس مقعدی به‌عنوان بخشی از یک رابطه‌ی عاشقانه یا حتا به‌عنوان بخشی از یک رابطه‌ی گرم و کوتاه می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. نیازی به گفتن این نکته نیست که برای بسیاری از کسانی که این‌گونه از سکس را انجام می‌دهند طبیعت تابوگونه‌ی نسبی مقعد، بخشی از جذابیت آن دانسته می‌شود.

در این‌جا دو مانع حساس وجود دارد که باید بر آن‌ها غلبه کرد. اول این‌که زمانی‌که شما این سکس را می‌خواهید، نخستین قدم را چگونه برمی‌دارید؟ و دوم این‌که چگونه سکس مقعدی را برای هردو شریک لذت‌بخش‌تر می‌کنید؟

شروع سکس مقعدی: پذیرش

هنگامی‌که به نتیجه می‌رسید که برای پذیرش سکس مقعدی آماده هستید، باید آن را از آغاز تا پایان در کنترل خود داشته باشید. به این معنا که شما باید این خواسته‌‌ی خود را آشکار کنید. چراکه شریک شما ممکن است بدون اجازه‌ی روشن از سمت شما برای شروع این (سکس مقعدی) مردد باشد.

بسیاری از انسان‌ها در فهمیدن اشاره‌هایی که به آن‌ها می‌شود یا خواندن زبان ظریف بدن شما مهارت زیادی ندارند؛ بنابراین، به شکل مستقیم و روشن به آن‌ها گفتن این‌که شما این (سکس مقعدی) را می‌خواهید تنها رویکرد بی‌ضرر است و این، به آن معناست که شما توانایی صحبت‌کردن درباره‌ی چیزهایی مانند مرزهای [سکسی] احتمالی، تجربه‌های گذشته و غیره را دارید.

حالا دو راه برای انجام‌دادن این کار وجود دارد. می‌توانید به‌صراحت از شریک خود بپرسید درحالی‌که مشغول سکس هستید؛ بسیاری این صحبت را در این موقعیت طبیعی می‌دانند و احساس راحتی بیشتری می‌کنند. هرچند این کار را برای داشتن یک گفتگوی گسترده درباره‌ی مرزهای یادشده یا تردیدهایی که شما به‌عنوان یک تازه‌کار در سکس مقعدی ممکن است داشته باشید آسان نمی‌کند.

می‌توانید پیش [از سکس] در بین لاس‌زدن پیامکی یا در ایمیل‌هایتان درباره‌ی آن صحبت کنید که بدون‌شک باعث …

ادامه‌ی مطلب را در سایت کارگاه خبر بخوانید

چگونه سکس مقعدی لذت‌بخشی داشته باشیم؟

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com