آرش صادقی در زندان رجایی شهر با کارشکنی مأموران امنیتی از هرگونه رسیدگی درمانی و پزشکی محروم مانده و این در حالی است که این زندانی سیاسی به دلیل بیماری‌های حاد جسمانی و وخامت حال به خدمات پزشکی نیاز مبرم دارد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، در پی انتقال آرش صادقی به زندان رجایی شهر، وضعیت جسمانی زندانی سیاسی به دلیل محرومیت از رسیدگی درمانی و غذای مناسب بحرانی‌تر شده است.

خانواده این زندانی سیاسی طی هفته‌های گذشته بارها به دادستانی مراجعه کرده و خواستار انتقال او به مراکز درمانی شده‌اند با این حال مسئولین از پاسخگویی به درخواست آنان خودداری می‌کنند.

گفتنی است که داروهای ضروری این زندانی سیاسی نیز تا کنون از سوی زندان تهیه نشده و مسئولین مراکز درمانی تحت نظر سازمان زندان‌ها از انجام این مسئولیت سر باز می‌زنند.

همچنین مسئولان و مقامات امنیتی برای اعمال فشار بیش‌تر بر آرش صادقی وی را از ملاقات با همسرش گلرخ ایرایی که در بند نسوان اوین به سر می‌برد، محروم کرده‌اند.

گفتنی است که زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر از به امکاناتی همچون تهویه، سیستم گرمایشی، آب گرم و بوفه و تهویه دسترسی ندارند.

آرش صادقی ۲۶ مهرماه پس از یک سال و چهار ماه نگهداری در زندان اوین در پی یورش نیروهای امنیتی به ۳۵۰، به زندان رجایی شهر تبعید شد.

آرش صادقی آبان ماه سال گذشته در اعتراض به نقض مکرر قانون در روند پرونده خود و گلرخایرایی و همچنین بازداشت همسرش دست به اعتصاب غذا زد.

مقامات قضایی، پس از ۷۲ روز اعتصاب غذای آرش صادقی و فشارهای بین‌المللی اعلام کردند که همسرش، گلرخ ایرایی، آزاد و خود او برای درمان به بیمارستان منتقل خواهد شد؛ بااین‌حال، علاوه بر عملی نشدن وعده درمان این زندانی سیاسی، همسر وی پس از ۱۹ روز آزادی موقت از سوی مأموران سپاه ثارالله مجدداً بازداشت شد.

آرش صادقی نزدیک به یک سال است که از رسیدگی درمانی محروم مانده و مقامات امنیتی از بستری شدن وی در بیمارستان خودداری می کنند؛ این اقدامات مسئولین و ضابطین سپاه در حالی صورت گرفته است که به دلیل عوارض ناشی از اعتصاب غذای طولانی‌مدت، خطر مرگ این زندانی سیاسی را تهدید می‌کند.

آرش صادقی، فعال سیاسی و دانشجوی اخراجی دانشگاه علامه طباطبایی به همراه همسرش گلرخ ابراهیمی در تاریخ ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ توسط قرارگاه ثارالله اطلاعات سپاه بازداشت و یکم دی‌ماه سال جاری در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام»، «توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی»، «تبلیغ علیه نظام» و «تشکیل گروه غیرقانونی» و همسرش به اتهام «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام» به ترتیب به پانزده سال حبس و شش سال حبس محکوم شدند. حکم آرش صادقی با احتساب چهار سال حبس در پرونده قبلی به ۱۹ حبس افزایش پیدا کرد و در خرداد ۹۵ اجرا گشت.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)