سازمان حقوق بشر ایران، ۲۲ آذر ماه ۱۳۹۶: حکم اعدام دو زندانی که به اتهام قتل یک مامور نیروی انتظامی به اعدام در ملأ عام محکوم شده بودند در میدان خوراسگان اصفهان و در ملأ عام اجرا شد.

بنا به گزارش جام نیوز، حکم اعدام دو زندانی صبح روز جاری در میدان خوراسگان اصفهان و در ملأ عام به اجرا درآمد. این دو زندانی با اتهام قتل یک مامور پلیس در تاریخ ۲۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۵ در شهرستان نایین اصفهان بازداشت و به اعدام محکوم شده بودند.

یکی از زندانیانی که اعدام شد «عبدالمجید حسن‌زهی» نام داشت و روز دوشنبه ۲۰ آذر ماه در زندان مرکزی اصفهان جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود، سازمان حقوق بشر ایران خبر انتقال وی را منتشر کرده بود.

این گزارش همچنین اضافه کرد، «مأموران پلیس در این عملیات پنج نفر از سوداگران مرگ را بازداشت و از آن‌ها ۵۲۷‌ کیلوگرم مواد مخدر کشف کردند».

یک منبع مطلع در این خصوص به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «این‌ها مجموعا پنج نفر بودند و ۵۰ کیلو تریاک حمل می‌کردند که در نایین با پلیس درگیر می‌شوند و یکی از مامور‌ها به نام قضاوی کشته می‌شود. عبدالمجید اصلا در این در گیری مسلح نبود ولی دیگر متهمان روی او اعتراف می‌کنند و حکم اعدام می‌گیرد.»

از هویت زندانی دوم که همراه عبدالمجید حسن‌زهی اعدام شد تا لحظه تنظیم این خبر اطلاعی به دست نیامده است.

گفتنی است به گزارش نهاد آمار سازمان حقوق بشر ایران، سال گذشته میلادی در ایران ۳۳ نفر در ملأ عام و اغلب در حضور صد‌ها شهروند از جمله کودکان اعدام شده‌اند. این موضوع همیشه مورد انتقاد شدید فعالان حقوق بشر و جامعه‌شناسان قرار داشته است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)