در بیستمین روز از  اعتراضات دانشجویان دانشگاه نفت آبادان، روز پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، تمامی دانشجویان این دانشگاه دست به اعتصاب غذا زدند.

به گزارش «من یک دانشجو»، اعتراضات دانشجویان دانشگاه نفت آبادان که از روز۲۶ آبان ماه، در اعتراض به  وضعیت دانشگاه و باهدف ” احیای دانشگاه نفت” آغاز شده است، روز پنجشنبه ۱۶ آذر ماه وارد بیستمین روز خود شد.
یکی از دانشجویان این دانشگاه در گفتگو به گزارشگر «من یک دانشجو» گفت: «خواسته ی اصلی تمام دانشجویان دانشگاه نفت با همان اوضاع سابقش است. ما الان از اوضاع کلی دانشگاه ناراضی هستیم، بحث فقط بحث استخدامی  نیست، ما بحثمان خیلی وسیع تر از استخدامی است.خیلی از مزایا را از این دانشگاه گرفته اند که یکی از آنها بحث استخدام است. و خواسته های ما کاملا صنفی و به حق است.»

بعد از هجده روز اعتراض به همراه سه شب بست نشینی دانشجویان، روز سه شنبه ۱۴ آذر، بیطرف ،نماینده وزیر نفت، در دانشگاه حاضر شد و جلسه ایی را با دانشجویان ترتیب داد، در این جلسه دانشجویان از مشکلات و  بدعهدی های وزیر نفت و خواسته های خود گفتند. در پایان جلسه دانشجویان اعلام کردند که “معجزه ای رخ نداده و هیچ کدام از خواسته هایمان رسیدگی نشده است.”

یکی از دانشجویان بعد از اتمام این جلسه، با اعلام اینکه “بیطرف برای حل مشکلات نیامده بود” به گزارشگر «من یک دانشجو» می گوید:« معاون وزیر آمده بود که قضایا را جمع کند و برود و متاسفانه این خبر آنطور که باید در رسانه ها پخش نشد، صدا و سیما یک تکه هایی از صحبت های معاون را گرفتند و همان را در فضای مجازی هم پخش کردند و همه فکر کردند که اوضاع دانشگاه نفت به حالت اول برگشته ، در حالی که اصلا اینطور نیست.»

این دانشجوی دانشگاه نفت آبادان در ادامه ی صحبت های خود به “تهدیدهای معاون وزیر” اشاره می کند و می گوید:«معاون وزیر حتی دانشجویان را تهدید کرد که اگر اعتراضات تا هفته های آینده ادامه دار باشد درِ دانشگاه را کلا تخته می کند.»

بعد از صحبتهای بی طرف و با توجه به اینکه هیچ کدام از خواسته های دانشجویان عملی نشده است، دانشجویان دانشگاه نفت آبادان امروز پنجشنبه ۱۶ آذر، همزمان با بیستمین روز اعتراضات، مصادف با “روز دانشجو”، اعتصاب غذای خود را آغاز کرده اند.

دانشجویان دانشگاه نفت همه در این اعتصاب شرکت کرده اند، یکی از دانشجویان با توضیح اینکه ” همه ی دانشجویان در اعتصاب غذ  شرکت کرده اند” می گوید:« دانشجویان دانشگاه نفت آبادان همه پشت هم هستند و مطمئن باشید هر اتفاقی در دانشگاه نفت آبادان می افتد تمام دانشجویان همراه هم هستند و در این اعتصاب غذا همه ی دانشجویان شرکت کرد، همه ی دانشجویان غذای خود را گرفته اند و بر روی میزها چیده اند.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)